Σάββατο, 18 Μαΐου 2024, 7:51:58 μμ
Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:48

Τριανδρία-Κιλκισιακός 2-0: " Κακή παρένθεση"

kilkisiakos-logo
Δεν συνέχισε τις καλές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων ο Κιλκισιακός, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0 στην Τριανδρία, από τον τοπικό Αχιλλέα. Με ένα γκολ στο 19' από τον Μακρή προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, με το παιχνίδι να είναι σε όλη τη διάρκειά του μοιρασμένο, αλλά τον Κιλκισιακό να μην καταφέρνει να σκοράρει. Στο 35' ο Ξανθόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Αχιλλέα, κάνοντας το έργο του ΑΟΚ ακόμη πιο δύσκολο.Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γιώργου Γεωργιάδη ενέτειναν τις προσπάθειές τους, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 80' η Τριανδρία είχε δοκάρι με τον Ξανθόπουλο, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Στάθης Στεφανίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει σε 2-1, όταν αστόχησε από τη λευκή βούλα του πέναλτι.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Σερταρίδης, Κωτσαρής (46’ Γεωργιάδης), Μαυροκεφαλίδης, Κεσίδης, Παπαδόπουλος, Σαβελίδης (84’ Αποστολίδης), Στεφανίδης, Ντουντούκης, Βασιλειάδης, Κουραλίδης (33’ Σουλτανίδης).