Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 12:30:05 πμ
Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2022 19:10

Έχασε ο Άτλας στη Φλώρινα, κέρδος η θετική διάθεση των παιδιών

Την Κυριακή στις 20 του Νοέμβρη, ο Α.Π.Ο. ΑΤΛΑΣ Κιλκίς βρέθηκε στην Φλώρινα, όπου αντιμετώπισε τον τοπικό Ήφαιστο, για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων αγοριών.

Η ομάδα δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, αφού ο ΑΤΛΑΣ βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ, έχασε τα πρώτα δύο σετ σχετικά εύκολα, και πάλεψε στο τρίτο, αλλά λόγω έλλειψης εμπειρίας στην διαχείριση τέτοιων παιχνιδιών μείνανε με το παράπονο μιας

γλυκιάς ήττας.

Τα σετ (25-14, 25-15, 25-21) δεν αφήνουν χώρο για πολλά θετικά σχόλια, σε ένα ματς όπου και η υποδοχή και το σερβίς είχαν προβλήματα αλλά και η επίθεση φάνηκε να μην έχει στόχο.

Αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κρατήσουμε από αυτόν τον αγώνα, είναι η διάθεση των παιδιών, που ακόμα και όταν βρέθηκαν πίσω στα σετ, πάλεψαν και κατάφεραν να διασκεδάσουν στο τρίτο πετυχαίνοντας ένα γεμάτο σετ.

Α.Π.Ο. ΚΙΛΚΙΣ ΑΤΛΑΣ (Γεώργιος Χειρούλης): Ελευθερίου, Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος, Γρηγοριάδης, Ευθυμίου, Καλπακίδης, Κιουφεντζόγλου- Κατσαβέλης, Ευθυμίου, Παπαθεοδώρου, Σιάπκαρης.

Οι εγγραφές στο σύλλογο συνεχίζονται και μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα: 6937156278 και 6973245149 για περαιτέρω πληροφορίες.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μας: BALKAN ELECTRIC, ΜΑΚΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΗ (ελαστικά), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ (αλουμίνια), BAKE MY DAY, που με την βοήθεια τους συνεχίζουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε!