Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 6:23:37 πμ
Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2023 10:37

Και ξανά προς τις νίκες τραβά ο Αλέξανδρος Αξιούπολης που νίκησε τον Άρη στη Θεσσαλονίκη

Έχασε από τον Αρχέλαο αλλά ο Αλέξανδρος Αξιούπολης βρήκε τρόπο να «ρεφάρει» καθώς στη Θεσσαλονίκη και απέναντι στον Άρη πέτυχε σημαντική νίκη με 26-30.

Ακόμα περισσότερο καθώς η νίκη προήλθε από μια εξαιρετική εμφάνιση των παικτών του Αλέξανδρου.

Ο Αλέξανδρος με εξαίρεση το πρώτο πεντάλεπτο που βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε τα ηνία του αγώνα και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Το ημίχρονο έκλεισε με 11-15 ενώ στο δεύτερο μισό η διαφορά έφτασε έως και τα 9 τέρματα στο 50λεπτο.  Η καλή άμυνα  και το εύκολο τέρμα στο ανοιχτό γήπεδο  διατήρησαν στον αφρό τον Αλέξανδρο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άρης έκανε την αντεπίθεση του, μείωσε όσο μπόρεσε, αλλά μέχρι εκεί. Το ταμπλό στο τέλος του αγώνα έδειξε και 26-30.

Πρώτη άκρως θετική εμφάνιση για τους νεοαποκτηθέντες Μεϊμαρίδη, Τζιάκη με τον δεύτερο να σκοράρει και 3 τέρματα. Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ο Κέφαλος με 8 τέρματα ενώ τον ακολούθησε ο Τουλκερίδης με 7.

Σύνθεση Αλέξανδρου: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΙΣΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΡΙΔΗΣ, ΜΕ'Ι'ΜΑΡΙΔΗΣ, ΚΕΦΑΛΟΣ 8, ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ Δ., ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ Λ 5, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ 7, ΔΗΜΟΛΛΑΡΗΣ 1, ΤΖΙΑΚΗΣ 3, ΠΑΠΑΡΗΓΑΣ 4, ΓΟΥΒΙΑΝΑΚΗΣ 2, ΚΑΡΑΠΕ'ΙΔΗΣ.