Τρίτη, 23 Απριλίου 2024, 6:36:05 μμ
Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2023 19:08

Κρατά γερά και ονειρεύεται τα καλύτερα ο ΓΑΣ Κιλκίς που νίκησε εκτός τον Φοίβο Συκεών με 30-27

Νικηφόρα ήταν η επιστροφή του Λαζαρίδη στον πάγκο του ΓΑΣΚ ύστερα από τρία χρόνια. Ο ΓΑΣΚ πήρε πολύτιμη νίκη στις Συκιές επί του Φοίβου, ενός εκ των συνδιεκδικητών της ανόδου δηλαδή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε αμφίρροπο, για να πάρει μετά το δεκάλεπτο μια διαφορά έως και πέντε τερμάτων ο ΓΑΣΚ. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και 10 λεπτά πριν το τέλος ισορρόπησαν παιχνίδι και σκορ. Ωστόσο στη συνέχεια ο ΓΑΣΚ επέβαλε το παιχνίδι του και με μπροστάρηδες τους Δημάκη, Ταραμονλή και Λασκαρούδη έφτασαν σε μια σχετικά άνετη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-3, 7-7, 7-12, 9-14, 12-17 ημίχρονο, 14-17, 19-20, 22-22, 24-25, 25-28, 27-30.

ΓΑΣ Κιλκίς: Κυπραίος 3, Σ. Φαχουρίδης 2, Ελευθεριάδης 1, Δημάκης 10, Βαφειάδης, Α. Μαυρόπουλος, Καρυοφύλλης, Χ. Μαυρόπουλος,, Καρβουνίδης, Λασκαρούδης 4, Ταραμονλής 5, Γιαννακόπουλος 5, Α. Φαχουρίδης.