Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 4:33:07 μμ
Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2022 21:14

Μεγάλη νίκη για τον ΓΑΣΚ επί της ΧΑΝΘ 27-28. Μεγάλη δίψα για την άνοδο

Τις ενδοξότερες ημέρες της  ιστορίας του θύμισε σε όλους ο ΓΑΣΚ με την νίκη του επί της ισχυρότατης ΧΑΝΘ μέσα στη Θεσσαλονίκη (ήταν η δεύτερη μετά την ομάδα του Κιλκίς αήττητη ομάδα μέχρι την Κυριακή) στην πρεμιέρα των πλέι οφ.

Μια νίκη που ανοίγει διάπλατες τις πόρτες  στην πορεία προς την μεγάλη κατηγορία όπου η ομάδα του Κιλκίς έγραψε χρυσές σελίδες δόξας. Φυσικά με την προϋπόθεση ότι ανάλογες εμφανίσεις όπως αυτήν της Θεσσαλονίκης θα έχουν και συνέχεια.

Με ομαδικό πνεύμα και τους Κυπραίο και Δημάκη σε μεγάλη μέρα να …πυροβολούν κατά βούληση ο ΓΑΣΚ έφτασε στη νίκη ύστερα από ένα συναρπαστικό αγώνα  όπου η νίκη κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στην ψυχραιμία που επέδειξαν οι νικητές. Είναι χαρακτηριστικό ότι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ χωρίς διαφορά να ξεπερνά τα τρία τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 7-6, 10-8, 11-11, 14-14 (ημίχρονο) 15-5, 17-16, 19-20, 22-22, 24-26, 27-28

Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαϊδης

ΓΑΣΚ: Κοβλακάς, Κυπραίος 7, Χ. Μαυρόπουλος, Α. Φαχουρίδης 1, Γιαβασίδης, Α. Μαυρόπουλος 1, Τοκατζόγλου, Δημάκης 9, Καρβουνίδης 1, Καρυοφύλλης 1, Γρηγοριάδης 2, Ιωαννίδης, Ιλάρης 2, Σ. Φαχουρίδης 4, Βαφειάδης.