Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 3:40:55 μμ
Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2022 23:15

Πρωτάθλημα Κ-16 Παγκορασίδων βόλεϊ και εξαιρετική εμφάνιση για τον ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα των Παγκορασίδων βόλεϊ, όπου συμμετέχει ο Σύλλογος ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης με τις Παγκορασίδες του στον Β΄ όμιλο. Πρώτη αγωνιστική εκτός έδρας στην Έδεσσα με τον Ίκαρο Έδεσσας.

Η ομάδα του ΑΣ Αλέξανδρου Αξιούπολης έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση και εξέπληξε θετικά, παρά την ήττα της, όλους τους παρευρισκόμενους στο γήπεδο. Παίζοντας καταπληκτικό βόλεϊ για την κατηγορία της (με διάρκεια παιχνιδιού 2 ώρες & 10΄), διεκδίκησε με πάθος και πολύ διάθεση την νίκη, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, στους 2 τελευταίους πόντους του 5ου σετ και ενώ το σκορ ήταν 13-13, με αποτέλεσμα να χάσει τον αγώνα με 3-2 σετ (25-18, 24-26, 25-12, 19-25, 15-13).

Σύνθεση ομάδας: (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος): Τέφα Μελίνα, Παντηρμά Κατερίνα, Τσόνογλου Χρυσή, Παπασταϊκούδη Εύα, Θεολόγου Αθανασία, Τσάφα Μαρία, (L) Παπά Μαρία, Βύσια Ελένη, Τσακαλίδου Άννα, Πατρικίου Ελένη, Παντηρμά Ξανθή.