Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024, 3:40:35 μμ
Τρίτη, 28 Μαρτίου 2023 09:13

Σημαντική νίκη 3-1 για τις παγκορασίδες του Αίαντα Κιλκίς με τον Ίκαρο Έδεσσας

Σημαντική νίκη εντός έδρας πέτυχαν οι Παγκορασίδες (Κ16) του Αίαντα Κιλκίς απέναντι στον μέχρι τώρα αήττητο Ίκαρο Έδεσσας.
Τα κορίτσια μας μπήκαν στο παιχνίδι δυναμικά αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα 20:8 και έτσι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα με αποτέλεσμα να τερματίσει το 1ο σετ με σκορ 25:14.
Στο 2ο σετ αν και τα κορίτσια του Αίαντα ήταν μπροστά στο σκορ 17:10, η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει 19:19. Όμως η αποφασηστικοτητα και το ήθος των κοριτσιών έπαιξε καθοριστικό ρόλο με αποτέλεσμα να κερδίσουν και το 2ο σετ 25:22.

Στο 3ο σετ ήρθε η χαλάρωση, η αντίπαλη ομάδα ανέβηκε ψυχολογικά και κατάφερε να κερδίσει το 3ο σετ 20:25.
Στο 4ο σετ τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένες να πάρουν τη νίκη το οποίο φάνηκε στην διαφορά στο σκορ 19:7 και τερματίζοντας το 4ο σετ με 25:16.
ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΊΣ - ΠΑΣ ΊΚΑΡΟΣ ΈΔΕΣΣΑΣ 3:1
Τα σετ ( 25:14, 25:22, 20:25, 25:16)