Το ταμπλό, τις ερωτήσεις και τις οδηγίες του επιτραπέζιου παιχνιδιού επιμελήθηκαν μαθητές και μαθήτριες της Β΄ τάξης, ενώ τα τρόπαια-χαρακτηριστικά τοπόσημα χωρών-μελών της ΕΕ σχεδιάστηκαν σε 3D εκτυπωτή - με την ευγενική χορηγία του 2ου Πειραματικού Γυμνασίου Κιλκίς και την εποπτεία του υποδιευθυντή κ. Ντίνου Κων/νου.
Η εκδήλωση έχει αναρτηθεί στην πλατφόρμα mazi.eu.
https://together.eu/event/eurotrip-board-game-2024-05-16-2024-05-20-17770/register