Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 3:21:16 πμ
Κυριακή, 19 Μαρτίου 2023 20:12

Άρης – ΠΑΟΚ: Νικητής βγαίνει ο Δικέφαλος του Βορρά από το “Κλ. Βικελίδης”

Ο Άρης φιλοξένησε απόψε (19/3) τον ΠΑΟΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης για την πρεμιέρα των playoffs της Super leauge

Ο αγώνας έληξε με το σκορ να δείχνει (1-2) και τον δικέφαλο του βορά να βγαίνει νικητής από το γήπεδο του Βικελίδη στην θεσσαλονικη.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ντέρμπι για τους γηπεδούχους, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με ένα τρομερό φαλτσαριστό σουτ του Πάλμα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 68ο λεπτό ο Σβαμπ ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, μετά από επαφή με τον Μπράμπετς μέσα στην περιοχή (η παράβαση δόθηκε μετά από εξέταση της φάσης στο VAR)

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-1 κόντρα στον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης χάρη στον Άντριγια Ζίβκοβιτς στο 73′, έπειτα από αδυναμία του Σιαμπάνη να μπλοκάρει την μπάλα.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες:

Άρης (Τερζής): Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταρίντα, Ετέμπο, Γκαρσία, Ιτούρμπε, Πάλμα, Καμαρά.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Κάργας, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα.

Δείτεεπίσης: Οι σημερινές αθλητικές μεταδόσεις με Άρης – ΠΑΟΚ και ντέρμπι αιωνίων στο μπάσκετ

Πηγή: Politic.gr