Σκοπός της δράσης αυτής ήταν η ενημέρωση των συναδέλφων για τη σωστή αντιμετώπιση διαφόρων δύσκολων καταστάσεων.
Η Τ.Δ. Κιλκίς ευχαριστεί θερμά τον Αστυνομικό Διευθυντή κ. ΜΙΚΡΟ Δημήτριο για την παραχώρηση της αίθουσας. Επιπροσθέτως ευχαριστούμε τον Α/Υ ΄κ. ΚΟΥΡΤΙΔΗ Ευστάθιο για την ενημέρωση σε θέματα τροχαίας. Τέλος ευχαριστούμε πολύ την Διευθύντρια του συλλόγου ΒΗΜΑΤΙΖΩ, κα. ΒΟΥΜΒΟΥΡΑΚΗ Καλλιόπη, την κοινωνική λειτουργό κα. ΤΣΑΛΙΚΗ Δήμητρα, και την γυμνάστρια ειδικής φυσικής αγωγής κα. ΜΠΟΥΡΛΟΥΚΑ Κωνσταντίνα για την τόσο ενδιαφέρουσα και ωφέλιμη εκπαίδευση που μας προσέφεραν.
Η Τ.Δ Κιλκίς επικεντρώνεται στις αρχές: την αλληλεγγύη, την αλληλοβοήθεια και την κοινωνική προσφορά .
‘Servo per amikeco’ - ‘Υπηρετώ δια της φιλίας’
Ο Πρόεδρος
Αλκιβιάδης ΚΗΠΟΥΡΙΔΗΣ