![](/images/stories/2008/5-6/sebastis.jpg)
«Επισκέφθηκα το Κιλκίς πριν έξι χρόνια και αντίκρισα την ίδια κατάσταση όπως και τότε. Είναι γεγονός ότι η Πολιτεία δεν μπορεί διαχρονικά να ολοκληρώσει και να παραδώσει στη νεολαία και στους αθλητικούς φορείς ολοκληρωμένες αθλητικές εγκαταστάσεις. Ο αθλητισμός είναι μια δραστηριότητα σήμερα επίκαιρη παρά ποτέ», δήλωσε ο κ. Σεβαστής.
Ακολούθησε γεύμα προς τιμήν του στο Μεταλλικό, παρουσία του Προϊσταμένου της Φυσικής Αγωγής κ. Χατζηιωάννου, του σωματειακού προπονητή Κ. Μηναρετζή, εκπρόσωπων αθλητικών φορέων του νομού καθώς και γυμναστών του τμήματος κλασσικού αθλητισμού του ΓΑΣ Κιλκίς.