Από την πλευρά της Συντονίστριας του Γραφείου Πρωθυπουργού στη Θεσσαλονίκη εκφράστηκε η αμέριστη συμπαράσταση της, καθώς και του ίδιου του πρωθυπουργού, αλλά και η γνώση των θεμάτων για την ευρύτερη περιοχή. Στόχος είναι τα επόμενα πέντε έτη να είναι ακόμα πιο παραγωγικά και πιο εποικοδομητικά για τους κατοίκους της περιοχής.
Ο Αντιπεριφερειάρχης προσέφερε αναμνηστικά δώρα στην κα. Σώκου, ένα πιστό αντίγραφο παιχνιδιού που ανακαλύφθηκε κατά τις ανασκαφές που είχαν γίνει στον αρχαιολογικό χώρο του Παλατιανού και μία έκδοση της ΠΕ Κιλκίς που παρουσιάζει την αρχαιολογική περιήγηση στο νομό Κιλκίς.