![](/images/stories/2008/8-5/laodikino.jpg)
Στην εκδήλωση της Κυριακής, παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Γαλλικού, Γεώργιος Θεοδωρίδης, ο Αντινομάρχης Κιλκίς, Αναστάσιος Αμανατίδης, οι Αντιδήμαρχοι Γαλλικού, Κων/νος Σβέρκος και Θεόφιλος Μουρατίδης, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γαλλικού, Δημήτρης Παπαδόπουλος, ο Δημοτικός Σύμβουλος Νικόλαος Χωλίδης, ο Πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Χρυσόπετρας, Ιωάννης Ναζλόγλου και. η Αβραμίδου Αναστασία, μέλος του Τοπικού Συμβουλίου Φαναρίου.
Το εκκλησιαστικό συμβούλιο επιθυμεί να ευχαριστήσει θερμά για την συνεισφορά τους στην εκδήλωση, τον Δήμο Γαλλικού και την Νομαρχία Κιλκίς. Ιδιαίτερες ευχαριστίες εκφράζονται στον Αντιδήμαρχο του Δήμου Γαλλικού Θεόφιλο Μουρατίδη, που καθότι καταγόμενος από το χωριό, προσέφερε τα μέγιστα στη διοργάνωση, καθώς επίσης και την γαλακτοβιομηχανία ΛΥΚΑΣ.