Οι δύο πλευρές ανέλυσαν το θεματικό πλαίσιο για την υποβολή πρότασης, έχοντας στο επίκεντρο τη στήριξη της τοπικής κοινωνίας και οικονομίας και κατ΄επέκτασιν την ευημερία των πολιτών.
“Η συνάντηση αυτή ενισχύει τη σχέση συνεργασίας των δύο φορέων” επισήμανε σχετικά ο Αντιπεριφερειάρχης, υπενθυμίζοντας πως η Π.Ε. Κιλκίς/ Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας έχει, μεταξύ άλλων, στηρίξει από την πρώτη στιγμή την έκδοση του Επενδυτικού Οδηγού για Υποψήφιους Επενδυτές του Επιμελητηρίου Κιλκίς, ενός πρωτοπόρου “εργαλείου” για την ανάπτυξη της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.