Κυριακή, 28 Απριλίου 2024, 5:09:19 μμ
Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 2024 08:56

Αλέξανδρος Κιλκίς: Εξαιρετική εικόνα από τους παίκτες του CAMP ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε τουρνουά στη Θεσσαλονίκη

Στις εγκαταστάσεις του Μακεδονικού η ΠΑΕ ΠΑΟΚ διοργάνωσε τουρνουά με όλα τα προπονητικά κέντρα. Σε αυτό συμμετείχε και το Κιλκίς με ποδοσφαιριστές του Αλέξανδρου, του Εθνικού Αξιούπολης και του Πάικου Γουμένισσας.

Οι ποδοσφαιριστές του Κιλκίς έδειξαν το ταλέντο τους, καθώς οι 2011 κέρδισαν τρεις αγώνες, είχαν ακόμη δύο ισοπαλίες και μία ήττα, ενώ οι γεννηθέντες του 2012 κέρδισαν τέσσερις αγώνες και είχαν και μια ισοπαλία!

Οι ομάδες μας αγωνίστηκαν κόντρα σε Δράμα, Κατερίνη, Λαμία, Έβρο, Καβάλα, Κοζάνη, Κομοτηνή!

Αγώνες για το πρωτάθλημα της ΕΑΚΕ!

Στις εγκαταστάσεις του Μακεδονικού βρέθηκαν το πρωί του Σαββάτου η Κ10 «Φιορεντίνα» και η Κ9 «Μπάρτσα» για τα πρωταθλήματα της ΕΑΚΕ! Δύσκολος καιρός με αρκετό άνεμο παρόλα αυτά η Κ10 «Φιορεντίνα» ήταν αρκετά καλή στους δύο αγώνες που έδωσε με το Ρετζίκι και τον ΠΑΟΚ, ενώ εξαιρετική ήταν και η Κ9 «Μπάρτσα» στο παιχνίδι της με τον Πρωτέα Ευόσμου!

Δύο αγώνες στην ΕΑΚΕ για την Κ11 "Μαρσέιγ" στα γήπεδα των Κανονιέρηδων το πρωί του Σαββάτου με Μακεδονικό και Ηλιούπολη. Οι ποδοσφαιριστές του Κωνσταντίνου Ντουντούκη είχαν άψογη εμφάνιση και στα δύο παιχνίδια και έφτασαν σε επικρατήσεις!

Στην ΕΑΚΕ η Κ8 "Πόρτο" αγωνίστηκε στα γήπεδα του Ντίνου Κούη το πρωί του Σαββάτου με αντιπάλους την Διάπλαση και τον Αγροτικό Αστέρα. Πολύ καλές εμφανίσεις από τους μικρούς ποδοσφαιριστές του Αλέξανδρου που το χάρηκαν με την ψυχή τους. Για το Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Μακεδονίας η Κ17 "Τσέλσι" έφτασε μια ανάσα από τη νίκη αλλά εν τέλει έμεινε στο ισόπαλο αποτέλεσμα με 1-1 στον Άγιο Αθανάσιο. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε ο Μπουρλής, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι από στατική φάση στο τελευταίο λεπτό. Τα Κορίτσια μας αγωνίστηκαν στην Πυλαία με τους Λέοντες, και ηττήθηκαν με 5-1. Μπορεί να ήρθε η ήττα, αλλά σε αυτή την πρώτη χρονιά το γεγονός ότι έχουν συνεχείς αγώνες τις βοηθά για να βελτιωθούν!

Δράση για την Κ10 του Αλέξανδρου Κιλκίς στην ΕΠΣ Κιλκίς

Στο Στάδιο του Πολυκάστρου πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Κ10 της ΕΠΣ Κιλκίς, με τον Αλέξανδρο Κιλκίς να φτάνει σε μία ακόμη επικράτηση. Αυτή την φορά επιβλήθηκε με 4-2 του Α.Ο. Πολυκάστρου Παιονίας και εξακολουθεί να έχει το απόλυτο των νικών.

Ο δυνατός άνεμος επηρέασε και τις δύο ομάδες, όμως ο Αλέξανδρος έβγαλε όμορφες συνεργασίες και κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Ήττα από το Πολύκαστρο για τον Αλέξανδρο Κιλκίς

Κάτω από κακές καιρικές συνθήκες ο Αλέξανδρος Κιλκίς ηττήθηκε με 2-0 στο Δημοτικό Στάδιο από την Α.Ε. Πολυκάστρου. Οι άνεμοι ήταν δυνατοί και δεν άφησαν τις δύο ομάδες να παίξουν ποδόσφαιρο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν τέρματα τις δύο φάσεις που τους παρουσιάστηκαν στο πρώτο μέρος, εν αντιθέσει με τον Αλέξανδρο που δεν μετέτρεψε σε γκολ τις δύο δικές του μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος.

Στο 11’ ο Δεμερτζής εκτέλεσε κόρνερ με την μπάλα να χτυπά στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης το πλασέ του Ξυγαλατά να απομακρύνεται λίγο πριν την γραμμή από τους Πολυκαστρινούς. Δευτερόλεπτα αργότερα οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα και ο Σκαθαρούδης άνοιξε το σκορ.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αλέξανδρο Κιλκίς με το πλασέ τους Ζορμπά να απομακρύνεται και αυτό στην γραμμή και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σοφιανίδης με διπλή προσπάθεια κέρδισε τον Παπαδόπουλο για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΠ είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της, με τον Αλέξανδρο όμως αν και είχε κόντρα τον άνεμο να προσπαθεί και να βγαίνει σωστά στο επιθετικό του τρίτο αρκετές φορές, δίχως όμως να φτάνει σε κάποια αξιόλογη στιγμή

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας μεταβαίνει στη Νέα Σάντα.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ: Παπαδόπουλος, Καραστεργίου, Ι. Αλμασίδης (39’ Σακαλής), Κουρτεσίδης, Σιδηρόπουλος, Κόλα, Μπελίτσας, Χριστοφορίδης (72’ Κ. Αλμασίδης), Δεμερτζής (72’ Γρηγοράκης), Ζορμπάς (72’ Πόζντνιακ), Ξυγαλατάς (82’ Γκαμπριντασβίλι).