Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 11:11:55 πμ
Πέμπτη, 24 Μαρτίου 2011 22:16

Μεγάλη νίκη για τους Νέους

mpala
Σπουδαία νίκη πήρε η ομάδα Νέων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς, η οποία επικράτησε το Σάββατο στη Γέφυρα του τοπικού Μακεδονικού, με 2-1. Σε έναν αγώνα-διαφήμιση που ήταν «με διαφορά ο πιο όμορφος φετινός αγώνας» σύμφωνα με τον προπονητή Ηλία Ξανθόπουλο, οι παίκτες έδειξαν ιδιαίτερο πάθος και ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους, παρά το γεγονός ότι για ένα ημίχρονο το ματς διεξαγόταν υπό δυνατή βροχόπτωση.
Οι Κιλκισιώτες, είχαν την ευκαιρία να κάνουν διάφορες δοκιμές, εν όψει των σαφώς πιο απαιτητικών κατατακτηρίων αγώνων που ακολουθούν τις προσεχείς εβδομάδες.
Για τον Αλέξανδρο σκόραραν ο Στέφανος Σιδηρόπουλος στο 25’ με πέναλτι και ο Τσιμπουσλής στο 55’, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελευταίο λεπτό σε 2-1.
Στον αγώνα συμμετείχαν οι: Πεχλιβανίδης, Δροσαλάκης, Τορνικίδης, Ανανιάδης, Ηλιάδης, Τσαχαλίδης, Σιδηρόπουλος Στ., Χειμωνίδης, Μαλάτος, Βαχαρέλης, Τριγώνης. Στο δεύτερο μέρος, αγωνίστηκαν και οι: Ιγνατιάδης, Συμεωνίδης, Λαπιασβίλι, Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Δημ., Τσιμπουσλής.

Χαμόγελα και
για τους Προπαίδες
Νέα νίκη για την ομάδα Προπαίδων του Αλέξανδρου, που επικράτησε κόντρα  στην Αναγέννηση Πλαγιάς για την ΕΠΣ Κιλκίς με 3-2, με το ματς να έχει μεγάλο ενδιαφέρον καθ’ όλη τη διάρκειά του.
Τα γκολ για την ομάδα του Νίκου Μούρου πέτυχαν οι Κωνσταντάρας και Κωνσταντινίδης, ενώ το τρίτο γκολ ήταν από λάθος παίκτη της Πλαγιάς. Στον αγώνα συμμετείχαν οι: Ξανδινίδης, Αναστασιάδης, Γαβριηλίδης, Δεληγιάννης, Δούκας, Εγγλέζος, Καζλαράκης, Κανδηλίδης, Κοπαλίδης, Κωνσταντάρας, Κωνσταντινίδης, Μποπότας, Σαμαράς, Σεφερίδης.
Το «τρίποντο» με άνεση κατέκτησαν και οι Προπαίδες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Μακεδονίας, αυτή τη φορά κόντρα στην ομάδα του Άρη. Για την ομάδα του Μιχάλη Αναστασιάδη το «παρών» έδωσαν οι: Βαφειάδης, Γρόσης, Δεδεδάκης, Ζώτος, Λίκα, Μιχαηλίδης, Ντζαμπισβίλι, Παπαδόπουλος Αν., Παπαδόπουλος Γ., Παρδάλης, Σαρίδης, Σμιάρης, Σουργκούνης, Τσολακίδης, Φυτανίδης.