Τρίτη, 30 Απριλίου 2024, 6:46:04 πμ
Τρίτη, 09 Απριλίου 2024 09:28

Πρωταθλητής ο Αλέξανδρος Κιλκίς στην Κ10 της ΕΠΣ Κιλκίς

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κιλκίς στην ηλικιακή κατηγορία Κ10 το πρωί της Κυριακής. Ο Κιλκισιακός φιλοξένησε τις ακαδημίες στο γήπεδο της Αργυρούπολης. Η Κ10 του Αλέξανδρου Κιλκίς πραγματοποίησε μια εξαιρετική χρονιά αφού επικράτησε και της Γουμένισσας και τελείωσε με το απόλυτο των νικών και το φετινό πρωτάθλημα!

Τα παιδιά μας δείχνουν πως το μέλλον τους ανήκει, αφού κερδίζουν τις εντυπώσεις στα γήπεδα που αγωνίζονται με την ποιότητα αλλά και την άψογη συμπεριφορά τους! Συγχαρητήρια στην ΕΠΣ Κιλκίς για την διοργάνωση του πρωταθλήματος και μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Γεμάτη φιλικά και αυτή η Κυριακή για τον Αλέξανδρο Κιλκίς!

Κυριακή γεμάτοι αγώνες ήταν η σημερινή για τα τμήματα του Αλέξανδρου Κιλκίς, καθώς η Κ8 «Ρίβερ», οι δύο ομάδες των Κ10 «Νάπολι» και Κ12 «Λυών» καθώς και η Κ14 «Τότεναμ» ταξίδεψαν στην Θεσσαλονίκη και αγωνίστηκαν στα γήπεδα του Μακεδονικού σε φιλικούς αγώνες.

Μεγάλη η συμμετοχή των παιδιών μας που τα πήγαν εξαιρετικά στα παιχνίδια που έπαιξαν. Άλλωστε ο σκοπός είναι η συμμετοχή, και αυτήν την είχαν και με το παραπάνω!

Δύο αγώνες στην ΕΠΣ Μακεδονίας

Η Κ17 «Τσέλσι» με την Κ15 «Μάντσεστερ» εκπροσωπούν την ομάδα μας στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ17 της ΕΠΣ Μακεδονίας και το πρωί του Σαββάτου αγωνίστηκαν στο «Άλκης Καμπανός» με την Ένωση Ανθοκήπων Καρατάσου. Μπορεί να ήρθε η ήττα με 2-0, αλλά η ομάδα μας ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο είχε πολύ καλή απόδοση, όμως δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε μέρος και έτσι έφτασαν στη νίκη.

Την Κ15 του  Άιολου Ευόσμου αντιμετώπισε από την μεριά της η Κ14 του Αλέξανδρου Κιλκίς στην Academica για το πρωτάθλημα της Κ15 της ΕΠΣΜ. Τα παιδιά μας δείχνουν την ποιότητά τους, παρά το γεγονός πως υπολείπονται ένα ηλικιακό έτος μιας και η ομάδα απαρτίζεται κατά 95% με γεννηθέντες του 2010, και παρά την ήττα με 2-1 έδειξαν και πάλι θετικά στοιχεία.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 1-1, καθώς οι δύο αντίπαλοι ήταν εύστοχοι σε εκτελέσεις πέναλτι, με τον Αλέξανδρο να σκοράρει ο Κωνσταντινίδης. Εν τέλει ο Αίολος βρήκε το τέρμα της νίκης στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το «τρίποντο» με 2-1.

Η δράση στην ΕΑΚΕ!

Επίδειξη μεγάλης ποιότητας από την Κ11 του Αλέξανδρου Κιλκίς το πρωί του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις των Κανονιέρηδων στη Θεσσαλονίκη. Για το πρωτάθλημα της ΕΑΚΕ τα παιδιά του Κωνσταντίνου Ντουντούκη επικράτησαν με 3-1 χάρη σε τέρματα των Τσιτσιώνη, Διαμαντέα και Βάτσου, όμως είχαμε και συνέχεια.

Στο επόμενο παιχνίδι με ένα μείγμα Κ12 και Κ13 του Παναθηναϊκού, η ομάδα μας δεν πτοήθηκε. Αντιθέτως έπαιξε δυνατά και παρά την διαφορά της ηλικίας έφτασε σε ακόμη μια νίκη με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή, καθώς στα πρώτα λεπτά ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε για να ισοφαρίσει ο Αλέξανδρος Κιλκίς με σουτ του Τσιρογιάννη. Μεγάλη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο με συνδυαστικό ποδόσφαιρο και λίγο πριν το τέλος ο Τσιρογιάννης έστρωσε στον Κατσαρό και αυτός με «βολίδα» εκτός περιοχής» πέτυχε το τελικό 2-1!

Τρομερή εμφάνιση για την Κ12 του Αλέξανδρου Κιλκίς στα γήπεδα του Μακεδονικού και νίκη με 6-0 επί του Α.Σ. Νεάπολης. Στο ντέρμπι του ομίλου η ομάδα μας έκανε φοβερό παιχνίδι, πέτυχε πανέμορφα τέρματα, και δεν άφησε τον αντίπαλο να γίνει απειλητικός.

Δύο γκολ από τους Μιχάλη Αλεξανδρίδη, Χρήστο Γρηγοριάδη και Χαράλαμπο Παπαδόπουλο! Η Κ9 «Μπάρτσα» είχε και αυτή πολύ καλή απόδοση πετυχαίνοντας αρκετά τέρματα με αντίπαλο τον Αίαντα Ευόσμου. Από την άλλη μεριά δύο αγώνες έδωσε η Κ10 «Φιορεντίνα» με αντιπάλους τον Πρωτέα και την Διάπλαση. Πολύ καλές εμφανίσεις για το τμήμα μας που βελτιώνεται συνεχώς.

Η Κ8 «Πόρτο» αγωνίστηκε στις εγκαταστάσεις του Ντίνου Κούη με αντιπάλους τον Εθνικό Ευόσμου και ΒΑΟ, με τους ποδοσφαιριστές του Αλέξανδρου Κιλκίς να σημειώνουν πολλά γκολάκια!

Στα ημιτελικά της Κ17 ΕΠΣ Μακεδονίας ο Αλέξανδρος Κιλκίς!

«Ντούμπλαρε» τις νίκες της η Κ17 του Αλέξανδρου Κιλκίς και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Μακεδονίας. Νίκη με 4-0 και στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου επί των Ajax Stars και σε συνδυασμό με το 3-0 του πρώτου αγώνα ο Αλέξανδρος είναι για άλλη μια φορά στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Εκεί περιμένει έναν εκ των Μακεδονικού ή Α.Ο. Καρδίας, πρώτο παιχνίδι ισόπαλο δίχως σκορ, με τον αντίπαλο να γίνεται γνωστός το βράδυ της Δευτέρας.

Η ομάδα των Αναστασιάδη και Δαϊλλίδη είχε σοβαρό προβάδισμα από το πρώτο παιχνίδι και ουσιαστικά όλα τελείωσαν γρήγορα μιας και στο 7’ ο Αμανατίδης πάσαρε στον Κότσι που σε κενή εστία άνοιξε το σκορ.

Το πρώτο μέρος κύλησε ομαλά, τα Αστέρια «απείλησαν» μόνο μια φορά και έτσι «οδηγηθήκαμε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλέξανδρος είχε κέφια, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, αλλά τα τέρματα ήρθαν στο τέλος. Στο 37’ ο Γρηγοράκης σημείωσε το 2-0 έπειτα από ασθενή απόκρουση, ένα λεπτό αργότερα από βολέ του Κατσάκη και πάλι ο Γρηγοράκης πέτυχε το 3-0 με κεφαλιά και στην τελευταία φάση ο Παπαδόπουλος με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και στην επαναφορά ο Γιάννης Αλμασίδης χρίστηκε και αυτός σκόρερ!