Γ' Εθνική

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 00:02

Πολύκαστρο-Ν.Σάντα 4-0

Συντάκτης:

polykastro-2012Το... βιολί της συνεχίζει η Αθλητική Ένωση Πολυκάστρου, που μπήκε με το δεξί στο νέο έτος στο πρωτάθλημα, με το ευρύ 4-0 κόντρα στον Ποντιακό Νέας Σάντας.

Τρίτη, 08 Ιανουαρίου 2013 23:54

Κορομηλια-Γουμενισσα 4-2

Συντάκτης:

koromhlia-2012aΤο παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε στην Κορομηλιά, με την τοπική Σπίθα να επικρατεί με 4-2 του Πάικου Γουμένισσας και να φιλοδοξεί να ξεκινήσει τη δική της αντεπίθεση.
Στον πάγκο της Γουμένισσας κάθεται πλέον ο μέχρι πρότινος προπονητής της Κορομηλιάς, Μίμης Γεωργιάδης,

krhstonh-2012Μόνο γιορτινός δεν αποδείχτηκε ο προ-Χριστουγεννιάτικος απολογισμός των ομάδων μας στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής.Τρεις ήττες εκ οποίων οι δυο εντός έδρας στιγματίζουν τον πενιχρό απολογισμό καθώς στο Χέρσο και στο Ν.εο Αγιονέρι ηττήθηκαν από Αγροτικό και Τριανδρία αντίστοιχα. Αν προσθέσετε και την ήττα του Κιλκισιακού - τουλάχιστον αυτός ηττήθηκε εκτός έδρας από τον πρωτοπόρο Καμπανιακό- απομένει μοναδική αχτίδα ελπιδας η νίκη της νεοφώτιστης Κρηστώνης επί των Μαλγάρων.

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:55

Κρηστώνη-Χέρσο 1-1: Κανένας ικανοποιημένος...

Συντάκτης:

krhstonh-hersoΣτο ματς "ο θάνατός σου η ζωή μου" ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης και τη Δόξα Χέρσου, κερδισμένος δε βγήκε κανείς, αφού το τελικό 1-1 δεν ικανοποίησε κανέναν.

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:48

Τριανδρία-Κιλκισιακός 2-0: " Κακή παρένθεση"

Συντάκτης:

kilkisiakos-logoΔεν συνέχισε τις καλές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων ο Κιλκισιακός, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0 στην Τριανδρία, από τον τοπικό Αχιλλέα. Με ένα γκολ στο 19' από τον Μακρή προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, με το παιχνίδι να είναι σε όλη τη διάρκειά του μοιρασμένο, αλλά τον Κιλκισιακό να μην καταφέρνει να σκοράρει. Στο 35' ο Ξανθόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Αχιλλέα, κάνοντας το έργο του ΑΟΚ ακόμη πιο δύσκολο.

Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2012 22:00

Σαφής βελτίωση και αισιοδοξία!

Συντάκτης:

kilkisiakos-2012-2013Το καλύτερό του παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα πραγματοποίησε ο Κιλκισιακός, που δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Εθνικού Μαλγάρων με 3-0.Κόντρα σε μία από τις πιο δύσκολες άμυνες της κατηγορίας, η ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη επέβαλλε από νωρίς το ρυθμό της και έδειξε ότι τα στραβοπατήματα αποτελούν ήδη παρελθόν.

Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2012 21:57

Ήττα και πάλι στο τέλος…

Συντάκτης:

krhstonh-2012-2013Για τρίτη φορά φέτος, όπως και με τον Κιλκισιακό και με το Νέο Αγιονέρι, ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης γνώρισε την ήττα στο τέλος του παιχνιδιού, αυτή τη φορά από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων με 3-2.

Τετάρτη, 28 Νοεμβρίου 2012 21:06

Δ' Κατηγορία - Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Συντάκτης:

mpalaΑποτελέσματα 5ης Αγωνιστίκης, Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες για την Δ' κατηγορία.

Τετάρτη, 28 Νοεμβρίου 2012 17:27

Δ' Κατηγορία - Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Συντάκτης:

Τετάρτη, 28 Νοεμβρίου 2012 17:25

Ν.Αγιονέρι-Κρηστώνη 3-2

Συντάκτης:

Εξαιρετικό παιχνίδι, με δραματικά τελευταία λεπτά, έγινε στο Νέο Αγιονέρι, με τον Εθνικό να επικρατεί με 3-2 του ΠΑΟΚ Κρηστώνης, που είχε προηγηθεί δύο φορές!
Η ομάδα του Μάρκου Κουτσάγια προηγήθηκε στο 35' με πλασέ του Δασκάλου, ενώ με σκορ 0-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 70' ο Χασάνογλου ισοφάρισε, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Παναγιωτίδης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με κεφαλιά.