Γ' Εθνική

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:34

Χέρσο - Αμπελόκηποι 2 - 1

Συντάκτης:

xerso-2012-13Τι κι αν ο διαιτητής είχε... κέφια; Η Δόξα Χέρσου έκανε και πάλι καλά τη δουλειά της, καταφέρνοντας να επικρατήσει με 2-1 του Ηρακλή Αμπελοκήπων και να ξεκινήσει ιδανικά το πρωτάθλημα.
Μπορεί ο Θεοδωρόπουλος από την Πέλλα (με άξιους συμπαραστάτες τον Δεμερτζή και τη Μήτρου) να ήθελαν να είναι οι πρωταγωνιστές, η ομάδα του Χέρσου όμως ήταν αυτή που έκανε το παιχνίδι της και παρά τις 3 κόκκινες και αμέτρητες κίτρινες κάρτες, έφυγε στο τέλος με τη νίκη.

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:33

Κρηστώνη - Τριανδρία 1 - 0

Συντάκτης:

kristoniΞεκίνημα με το δεξί για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης στην πρώτη του συμμετοχή στη Δ' Εθνική κατηγορία, επικρατώντας με 1-0 του Αχιλλέα Τριανδρίας.
Οι "ασπρόμαυροι" του Μάρκου Κουτσάγια, παρατάχθηκαν ψυχωμένοι και αποφασισμένοι για τη νίκη, ενώ είχαν και μεγάλη συμπαράσταση από τους φιλάθλους της ομάδας. Οι γηπεδούχοι, ήταν καλύτεροι του Αχιλλέα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση.

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:32

Λάκκωμα - Κιλκισιακός 2 - 1

Συντάκτης: Eidisis.gr

kilkisiakosΠρεμιέρα με το αριστερό για τον Κιλκισιακό, που ηττήθηκε στο Λάκκωμα με 2-1, από τον τοπικό Διγενή. Τζάμπα ήττα για τους Κιλκισιώτες, που αδράνησαν δύο φορές και το πλήρωσαν ακριβά.
Μόλις στο 2' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με τον Γκατζογιάννη, έπειτα από ελεύθερο του Μπούρκα να βγάζει μόνο του με κεφαλιά τον Παπαποστόλου και τον τελευταίο με πλασέ να "κρεμάει" τον Μπαντή. Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 25', για να ισορροπήσουν οι Κιλκισιώτες. Ο Διγενής είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία, αλλά ο Μπαντής μπλόκαρε το σουτ του Παπαποστόλου.

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:30

Ν. Αγιονέρι - Καμπανιακός 1-3

n-agioneri-2012-13Μετά τον αποκλεισμό από το κύπελλο, ήρθε και η εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα για τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου, με 3-1 από τον Καμπανιακό, με τους ανθρώπους της ομάδας να θέλουν οπωσδήποτε άλλη εικόνα στη συνέχεια.
Στο 30' ο Καμπανιακός έκανε το 0-1, με σουτ του Ραγκαβίνα έξω από την περιοχή, ενώ στο 38' ήρθε και το δεύτερο... χτύπημα. Ο Τσαλώνης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 0-2. Ο Εθνικός κατάφερε να αντιδράσει και πέντε λεπτά αργότερα μείωσε με πέναλτι του Χασάνογλου. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πετύχει κάτι. Το μόνο που επιφύλασσε το ματς, ήταν το τρίτο γκολ για την ομάδα της Χαλάστρας, με τον Υψηλό στο 70'.

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:25

Δ' Κατηγορία - Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής

Συντάκτης:

mpalaΑποτελέσματα 1ης Αγωνιστίκης, Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες για την Δ' κατηγορία.

Τρίτη, 09 Οκτωβρίου 2012 22:35

Κιλκισιακός: Φιλική ήττα από Σιδηρόκαστρο

Συντάκτης:

kilkisiakos-2012-2013Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Κιλκισιακός από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό στάδιο.
Ο ΑΟΚ δεν είχε καλή απόδοση, αν και αγωνίστηκε ξανά με πολλές απουσίες, με την ομάδα των Σερρών να φτάνει δίκαια στη νίκη. Ο Κιλκισιακός προηγήθηκε στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στεφανίδη, με τον Εθνικό από το 41' έως το 72' να πετυχαίνει τρία τέρματα.

Παρασκευή, 05 Οκτωβρίου 2012 00:46

Θοδωρής Παυλίδης: "Αξίζαμε κάτι καλύτερο"

Συντάκτης:

paulidhsΑκόμα μια σπουδαία εμφάνιση στο χθεσινό φιλικό, απέναντι σε μια έμπειρη ομάδα της κατηγορίας μας, τον Καμπανιακό, έκανε η ομάδα μας σε ένα δυνατό παιχνίδι, εντός έδρας μετά από καιρό.
Από την αρχή του παιχνιδιού μπήκαμε δυνατά χωρίς να αφήσουμε κανένα περιθώριο ευκαιρίας στους αντιπάλους, αλλά στο 28' μετά από μια μικρή σύγχυση στην άμυνα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-1. Έπειτα ανεβήκαμε και πιέσαμε περισσότερο δημιουργώντας την μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου με τον Κώστα Πότκα να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 41.

Παρασκευή, 05 Οκτωβρίου 2012 00:40

Αγροτικός Αστέρας-Κιλκισιακός 1-0

Συντάκτης:

kilkisiakosΓια δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες, ο Κιλκισιακός αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι τον Αγροτικό Αστέρα, αυτή τη φορά στον Εύοσμο. Παρά την καλή εμφάνιση, γνώρισε την ήττα με 1-0.
Το γκολ της αναμέτρησης για τον Αγροτικό ήρθε στο 60', έπειτα από ολιγωρία στο χώρο άμυνας του Κιλκισιακού. Παρά την ήττα, όμως, οι εντυπώσεις ήταν καλές και η γενική εικόνα της ομάδας ικανοποίησε.

Παρασκευή, 05 Οκτωβρίου 2012 00:39

Κρηστώνη-Καμπανιακός 0-1

Συντάκτης:

krhstonhΘετικές εντυπώσεις, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, άφησε χθες ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης, στο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Καμπανιακό Χαλάστρας, που διεξήχθη στο γήπεδο της Κρηστώνης.
Μπορεί οι "ασπρόμαυροι" να ηττήθηκαν με 0-1 από τη φιλόδοξη ομάδα της Θεσσαλονίκης, ωστόσο έδειξαν ότι δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από ομάδες που βρίσκονται ήδη κάποια χρόνια στην κατηγορία.

Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2012 16:51

Ροδόπολη-Δόξα Χέρσου 3-1

Συντάκτης:

doxa-hersou-2012-13Εμφανή σημάδια βελτίωσης, έστω και για 45 λεπτά, έδειξε χθες η Δόξα Χέρσου, στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό Ροδόπολης. Μπορεί να ηττήθηκε με 3-1, αλλά στο πρώτο ημίχρονο είχε άριστη εικόνα και προηγήθηκε με 0-1.