Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 3:27:27 πμ

Γ' Εθνική

Συγκατοικούσαν στην ουρά ΠΑΟΚ και Εδεσσαϊκός κι ο μεταξύ τους αγώνας στο Κιλκίς έμοιαζε με ταξίδι χωρίς επιστροφή. Τελικά και παρά την αρχική ψυχρολουσία καθώς η ομάδα της Έδεσσας προηγήθηκε στο σκορ, ο ΠΑΟΚ βρήκε τη δύναμη να αντεπιτεθεί και με Τσολακίδη, Κυριακίδη και Ξανθόπουλο να πάρει τη νίκη, τους τρεις βαθμούς και το …ασανσέρ για το ταξίδι της σωτηρίας. Προς το παρόν βρίσκεται στη 10η θέση με ισάριθμους βαθμούς. Έχει πολύ δρόμο ακόμα.

Στην εμβόλιμη 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ ΄Εθνικής ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης υπέστη νέα ήττα στους Νέους Επιβάτες  από τον Κεραυνό Αγγελοχωρίουμε 4-1. Παραμένει έτσι μόνος τελευταίος στο βαθμολογικό πίνακα με 4 βαθμούς.

Για καθαρή αλλοίωση του αποτελέσματος καταγγέλλει τους επόπτες ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης ύστερα από την ήττα του από τον Πιερικό με 1-2 στο γήπεδο της Κρηστώνης, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ εθνικής (2ος όμιλος)

Έκαναν τα πάντα και στέρησαν βαθμούς από τον ΠΑΣΟΚ, τους εγκαλεί και για τα δυο τέρματα των φιλοξενουμένων στην ηλεκτρονική της σελίδα η διοίκηση της ομάδας.

Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2022 22:50

ΠΑΟΚ Κρηστώνης: Έχασε 4-0 από την πρωτοπόρο Κοζάνη

Συντάκτης:

Απέναντι στην πρωτοπόρο Κοζάνη ίσως στο πιο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι η ομάδα του ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να αντισταθεί και έχασε με 4-0. Στα ελαφρυντικά για την ομάδα –εκπρόσωπο του νομού στο πρωτάθλημα της γ’ εθνικής ας συγκαταλεχθούν και οι σοβαρότατες απουσίες βασικών της παικτών.

Όλα τα κακά μαζεμένα βρήκαν τον ΠΑΟΚ στην Κρηστώνη. Κατ’ αρχήν παρατάχθηκε με απουσίες απέναντι σε ένα ισχυρό αντίπαλο που ήδη αναρριχήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Κατά δεύτερο το γκολ με το οποίο ηττήθηκε ήταν αυτογκόλ. Και τρίτον οι παίκτες της Κρηστώνης σημάδεψαν δυο φορές τα αντίπαλα δοκάρια. Κάπως έτσι ήρθε η …κεραμίδα στην 4η αγωνιστική και η περαιτέρω υποχώρηση του ΠΑΟΚ Κρηστώνης στη βαθμολογία.

Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2022 23:43

Νίκησε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης την ΑΕΠ Κοζάνης 2-0

Συντάκτης:

Ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης νίκησε εντός έδρας την ΑΕΠ Κοζάνης με 2-0, για την δεύτερη αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Δυνατές και ανταγωνιστικές αποδείχτηκαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 2-0 με τα δύο γκολ του Αγαθαγγελίδη στο 59' λεπτό και στο 69' λεπτό επικράτησε της ΑΕΠ Κοζάνης.

Μετά από ένα καλό παιχνίδι που έγινε στην Πτολεμαΐδα στην πρεμιέρα της Γ΄ Εθνικής Μακεδονικός Φούφα και ΠΑΟΚ Κρηστώνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Μπροστά σε περίπου 200 φιλάθλους (ανάμεσα τους και αρκετοί από τους φιλοξενούμενους) οι 2 ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη χωρίς όμως να μην μπορεί καμία να πάρει το τρίποντο με τους γηπεδούχους να μένουν με το ….αχ στην φάση του 94.

Ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης στην πρεμιέρα της γ’ εθνικής.

Ν. Κεραμίδι – Καστοριά 0-0

Άγγιξε τη νίκη και την πρόκριση ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης, αλλά παρά την εντυπωσιακή ανατροπή που έκανε απέναντι στον Πανθρακικό, τελικά ηττήθηκε με 2-3 μέσα στο γήπεδό του και αποκλείστηκε την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Συγκλονιστικό παιχνίδι στην Πιερία όπου από ατυχία και στις λεπτομέρειες έσβησε το όνειρο της ανόδου για την ομάδα της Κρηστώνης. Ο Σβορώνος κέρδισε την άνοδο και ΠΑΟΚ Κρηστώνης έχασε στο …και έξι.