Διάφορα Αθλήματα
Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2011 15:18
Ο ΑΘΛΟΣ στο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ στα Γιαννιτσά
Συντάκτης: Eidisis.gr Πραγματοποιήθηκε το καθιερωμένο Φιλικό Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Βορείου Ελλάδος για όλες τις ηλικίες στον Παλαιό Μυλότοπο Γιαννιτσών. Το πρωτάθλημα πραγματοποιείται σε μια προσπάθεια να αποκτήσουν οι μικροί αθλητές εμπειρίες για το μέλλον. Η συμμετοχή στο πρωτάθλημα ήταν ικανοποιητική αφού συμμετείχαν δέκα σωματεία από την Βόρεια Ελλάδα.
Ούτε το εμπόδιο του Πανεδεσσαϊκού στάθηκε ικανό να φρενάρει την πορεία του ΑΕΤΟΙ στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας. Δύσκολα έστω κατάφεραν οι παίκτες του ΑΕΤΟΙ να κάμψουν την αντίσταση της ομάδας της Έδεσσας με 62-57.
Τετάρτη, 16 Νοεμβρίου 2011 14:59
Α1 ΧΑΝΤΜΠΟΛ - ΓΑΣΚ: Μεγάλη νίκη επί του Πανελλήνιου
Συντάκτης: Eidisis.gr
Η 6η αγωνιστική επιφύλαξε μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του ΓΑΣΚ που αξιοποίησε, όπως αποδείχτηκε, την ανάπαυλα του πρωταθλήματος.
Με σκορ 18-24 ο ΓΑΣΚ επικράτησε μέσα στην Αθήνα επί του Πανελλήνιου. Και μόνο το σκορ δείχνει την ανωτερότητα της ομάδας του ΓΑΚ που πήρε εξαρχής το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα.
Με σκορ 18-24 ο ΓΑΣΚ επικράτησε μέσα στην Αθήνα επί του Πανελλήνιου. Και μόνο το σκορ δείχνει την ανωτερότητα της ομάδας του ΓΑΚ που πήρε εξαρχής το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα.
Πολλά τα γκολ και αυτό το Σαββατοκύριακο στους αγώνες των τμημάτων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς. Ισόπαλη με σκορ 4-4 αναδείχθηκε η ομάδα Παίδων κόντρα στον Απόλλωνα Ευρωπού.
Σε δύο διοργανώσεις που αφορούσαν βετεράνους αθλητές στίβου συμμετείχε μέσα στον Οκτώβριο ο διεθνής βετεράνος πρωταθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς Κώστας Χαμουρούδης προσθέτοντας νέες σημαντικές αγωνιστικές διακρίσεις στο κλείσιμο της φετινής αγωνιστικής του δραστηριότητας.
Με μεγάλη οργανωτική επιτυχία έγιναν για 13η φορά τα Λασσάνεια στο δήμο Κοζάνης. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στους δρόμους της Κοζάνης , και σ αυτούς συμμετείχαν μαζικά αθλητές και αθλήτριες από την Μακεδονία και την Ήπειρο αλλά και ελεύθερα αθλούμενοι.
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011 12:13
ΜΠΑΣΚΕΤ – α’ ΕΚΑΣΚΕΜ, ανδρών: " Αριδαία - "ΑΕΤΟΣ" 86 - 78
Συντάκτης: Eidisis.gr
Δεν τα κατάφερε τελικά ο Αετός και έχασε με 78-86 στην Αριδαία αφού δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να επιβληθεί εναντίον των 7 αντιπάλων παικτών (όχι δεν άλλαξαν οι κανονισμοί, απλώς είχε απέναντί του 5 παίκτες και 2 διαιτητές) και τελικά να υποκύψει στην παράταση καθώς το εμπόδιο των δύο διαιτητών και κυρίως του Β΄ Διαιτητή ΚΑΠΟΥΡΤΙΔΗ ήταν όπως αποδείχτηκε αξεπέραστο.
Την παραίτησή του για προσωπικούς λόγους υπέβαλε ο πρόεδρος του ΓΑΣΚ, Κώστας Βιολιτζής, ο οποίος στην παραίτησή του αναφέρει:
«Λόγω σοβαρών επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων υποβάλλω σήμερα 03 Νοεμβρίου 2011 την παραίτηση μου στο Δ.Σ του ΓΑΣ Κιλκίς.
«Λόγω σοβαρών επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων υποβάλλω σήμερα 03 Νοεμβρίου 2011 την παραίτηση μου στο Δ.Σ του ΓΑΣ Κιλκίς.
Nέους αγώνες έδωσαν τα τμήματα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς. Στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΠΣ Κιλκίς, η ομάδα του Ηλία Ξανθόπουλου επικράτησε των Παιόνων Αξιούπολης με 6-3, σε ματς που καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 4-0. Στον αγώνα συμμετείχαν οι εξής: Δεδεδάκης, Ζώτος, Κουτουκιάς, Κωφίδης, Λασκάκης, Λίκα, Ντζαμπισβίλι, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος, Παρδάλης, Σαρίδης, Σμιάρης, Στυλιανίδης, Συμεωνίδης Γεώργιος, Τσολακίδης, Φυτανίδης.
Σέντρα είχαμε στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κιλκίς, όπου η Ακαδημία συμμετέχει με δύο τμήματα, ένα παίδων και ένα προπαίδων. Οι προπαίδες αγωνίζονται φέτος ως Κιλκισιακός, στο πλαίσιο της συνεργασίας της με αυτόν. Οι παίκτες του Νίκου Μούρου, αν και τα... βρήκαν σκούρα, στην επανάληψη έδειξαν καλύτερο πρόσωπο και επικράτησαν με 5-3 του ΠΑΟΚ Κρηστώνης.
Για τους «κόκκινους» αγωνίστηκαν οι: Δεληγιάννης, Δούκας, Καζλαράκης, Κουραλίδης, Κωνσταντάρας, Μαλάνια, Μποπότας, Παναγιωτίδης, Παπαελευθεράκης, Σακαλής, Σεφερίδης, Τσιμπούκας, Φανίδης, Φασουλάκος, Φυτανίδης, Χαλκίδης Νίκος και Χαλκίδης Φίλιππος.
Για τους Παίδες, που αγωνίστηκαν στο Δροσάτο με τον τοπικό Μακεδονικό, το πρώτο ημίχρονο δεν πήγε καλά και τους βρήκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη με το εμφατικό 5-1.
Για τους «κόκκινους» αγωνίστηκαν οι: Δεληγιάννης, Δούκας, Καζλαράκης, Κουραλίδης, Κωνσταντάρας, Μαλάνια, Μποπότας, Παναγιωτίδης, Παπαελευθεράκης, Σακαλής, Σεφερίδης, Τσιμπούκας, Φανίδης, Φασουλάκος, Φυτανίδης, Χαλκίδης Νίκος και Χαλκίδης Φίλιππος.
Για τους Παίδες, που αγωνίστηκαν στο Δροσάτο με τον τοπικό Μακεδονικό, το πρώτο ημίχρονο δεν πήγε καλά και τους βρήκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη με το εμφατικό 5-1.