Διάφορα Αθλήματα

Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2011 15:18

Ο ΑΘΛΟΣ στο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ στα Γιαννιτσά

Συντάκτης:
athlos-kilkisΠραγματοποιήθηκε το καθιερωμένο Φιλικό Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Βορείου Ελλάδος για όλες τις ηλικίες στον Παλαιό Μυλότοπο Γιαννιτσών. Το πρωτάθλημα πραγματοποιείται σε μια προσπάθεια να αποκτήσουν οι μικροί αθλητές εμπειρίες  για το μέλλον. Η συμμετοχή στο πρωτάθλημα ήταν ικανοποιητική αφού συμμετείχαν δέκα σωματεία από την Βόρεια Ελλάδα.
Τετάρτη, 16 Νοεμβρίου 2011 14:59

ΜΠΑΣΚΕΤ - ΕΚΑΣΚΕΜ: Πέταξε ξανά ο ΑΕΤΟΣ

Συντάκτης:
Ούτε το εμπόδιο του Πανεδεσσαϊκού στάθηκε ικανό να φρενάρει την πορεία του ΑΕΤΟΙ στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας. Δύσκολα έστω κατάφεραν οι παίκτες του ΑΕΤΟΙ να κάμψουν την αντίσταση της ομάδας της Έδεσσας με 62-57.

Α1 ΧΑΝΤΜΠΟΛ - ΓΑΣΚ: Μεγάλη νίκη επί του Πανελλήνιου

Συντάκτης:
Η 6η αγωνιστική επιφύλαξε μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του ΓΑΣΚ που αξιοποίησε, όπως αποδείχτηκε, την ανάπαυλα του πρωταθλήματος.
Με σκορ 18-24 ο ΓΑΣΚ επικράτησε μέσα στην Αθήνα επί του Πανελλήνιου. Και μόνο το σκορ δείχνει την ανωτερότητα της ομάδας του ΓΑΚ που πήρε εξαρχής το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα.
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011 12:40

Αλέξανδρος Κιλκίς: Ακόμη μπαίνουν γκολ

Συντάκτης:
alexandros-kilkisΠολλά τα γκολ και αυτό το Σαββατοκύριακο στους αγώνες των τμημάτων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς. Ισόπαλη με σκορ 4-4 αναδείχθηκε η ομάδα Παίδων κόντρα στον Απόλλωνα Ευρωπού.
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011 12:37

Επιτυχιών συνεχεία για τον Κ. Χαμουρούδη

Συντάκτης:
xamouroudhsΣε δύο διοργανώσεις που αφορούσαν βετεράνους αθλητές στίβου συμμετείχε μέσα στον Οκτώβριο ο διεθνής βετεράνος πρωταθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς Κώστας Χαμουρούδης  προσθέτοντας νέες σημαντικές αγωνιστικές διακρίσεις στο κλείσιμο της φετινής αγωνιστικής του δραστηριότητας.
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011 12:32

Νικητές Αιμ. Μαβίδης και Ρ. Νικολαίδου

Συντάκτης:
gask-kilkis2Με μεγάλη οργανωτική επιτυχία έγιναν για 13η  φορά  τα Λασσάνεια στο δήμο Κοζάνης. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στους δρόμους της Κοζάνης , και σ αυτούς συμμετείχαν μαζικά αθλητές και αθλήτριες από την Μακεδονία και την Ήπειρο αλλά και ελεύθερα αθλούμενοι.
Δεν τα κατάφερε τελικά ο Αετός  και έχασε με 78-86 στην Αριδαία αφού δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να επιβληθεί εναντίον των 7 αντιπάλων παικτών (όχι δεν άλλαξαν οι κανονισμοί, απλώς είχε απέναντί του 5 παίκτες και 2 διαιτητές) και τελικά να υποκύψει στην παράταση καθώς το εμπόδιο των δύο διαιτητών και κυρίως του Β΄ Διαιτητή ΚΑΠΟΥΡΤΙΔΗ  ήταν όπως αποδείχτηκε αξεπέραστο.
Παρασκευή, 04 Νοεμβρίου 2011 20:51

Παραίτηση Κ. Βιολιτζή από τον ΓΑΣΚ

Συντάκτης:
Την παραίτησή του για προσωπικούς λόγους υπέβαλε ο πρόεδρος του ΓΑΣΚ, Κώστας Βιολιτζής, ο οποίος στην παραίτησή του αναφέρει:
«Λόγω σοβαρών επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων υποβάλλω σήμερα 03 Νοεμβρίου 2011 την παραίτηση μου στο Δ.Σ του ΓΑΣ Κιλκίς.
Παρασκευή, 04 Νοεμβρίου 2011 20:07

Ένα ακόμη Σάββατο με δράση

Συντάκτης:
aleksandros-kilkisNέους αγώνες έδωσαν τα τμήματα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς. Στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΠΣ Κιλκίς, η ομάδα του Ηλία Ξανθόπουλου επικράτησε των Παιόνων Αξιούπολης με 6-3, σε ματς που καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 4-0. Στον αγώνα συμμετείχαν οι εξής: Δεδεδάκης, Ζώτος, Κουτουκιάς, Κωφίδης, Λασκάκης, Λίκα, Ντζαμπισβίλι, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος, Παρδάλης, Σαρίδης, Σμιάρης, Στυλιανίδης, Συμεωνίδης Γεώργιος, Τσολακίδης, Φυτανίδης.
Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2011 21:16

Μοίρασε γκολ στην πρεμιέρα!

Συντάκτης:
Σέντρα είχαμε στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κιλκίς, όπου η Ακαδημία συμμετέχει με δύο τμήματα, ένα παίδων και ένα προπαίδων. Οι προπαίδες αγωνίζονται φέτος ως Κιλκισιακός, στο πλαίσιο της συνεργασίας της με αυτόν. Οι παίκτες του Νίκου Μούρου, αν και τα... βρήκαν σκούρα, στην επανάληψη έδειξαν καλύτερο πρόσωπο και επικράτησαν με 5-3 του ΠΑΟΚ Κρηστώνης.
Για τους «κόκκινους» αγωνίστηκαν οι: Δεληγιάννης, Δούκας, Καζλαράκης, Κουραλίδης, Κωνσταντάρας, Μαλάνια, Μποπότας, Παναγιωτίδης, Παπαελευθεράκης, Σακαλής, Σεφερίδης, Τσιμπούκας, Φανίδης, Φασουλάκος, Φυτανίδης, Χαλκίδης Νίκος και Χαλκίδης Φίλιππος.
alexandros-kilkisΓια τους Παίδες, που αγωνίστηκαν στο Δροσάτο με τον τοπικό Μακεδονικό, το πρώτο ημίχρονο δεν πήγε καλά και τους βρήκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη με το εμφατικό 5-1.