ΜΠΑΣ Εργόναθλος – ΠΑΣ Αετός Κιλκίς
ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών

Αναλυτικά οι αγώνες

Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΟΚ Γουμένισσας – ΜΠΑΣ Εργόναθλος 54-64

Ο Εργόναθλος έφτασε στην πρώτη του νίκη για φέτος, επικρατώντας  της Γουμένισσας η οποία πάλεψε το παιχνίδι και ήταν μέσα στη διεκδίκηση της νίκης για περισσότερα από τρία δεκάλεπτα. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Καρακόλης με δεκατρείς πόντους, ενώ για την ομάδα του Πολύκαστρου, ο Σιδηρόπουλος με 27.

Ισορροπημένα ήταν τα δυο πρώτα δεκάλεπτα με τις δυο ομάδες να προηγούνται με βραχεία κεφαλή, οι φιλοξενούμενο στο πρώτο δεκάλεπτο και οι γηπεδούχοι στο δεύτερο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος  κυριάρχησε και πέτυχε διπλάσιους πόντους από όσους δέχθηκε και πέρασε μπροστά με δυο καλάθια.

Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διαχειριστούν και να υπερασπίσουν τη διαφορά παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων και τελικά πήραν  το ροζ φύλλο αγώνα με 54-64.

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Γκαντίδης Θ.

Δεκάλεπτα: 13-16, 32-29, 41-47, 54-64.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Μπάρμπας) : Παμπουχίδης 3, Γιόντσης 6, Ζαχαριάδης, Τουλούπης 11, Παπαγεωργίου 9, Καρακόλης 13, Κώστας 12

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 12, Αρκούδας 2, Βακιρλής 6, Μπερμπερίδης, Δαμακούδης 2, Πολυχρονίδης 6, Γκαντίδης 2, Σιδηρόπουλος 27, Καλβάκης 6, Χαμουρούδης 1.

Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΟ Ατρόμητοι 97-42.

Ο Εδεσσαϊκός, με τον Πέτκο να ολοκληρώνει τον αγώνα με 22 πόντους δεν συνάντησε ιδιαίτερη δυσκολία  από τους φιλότιμους  Ατρόμητους στον πρώτο τους αγώνα.

Ξέφυγε νωρίς στο σκορ, πέτυχε ντάμπλ (και με το παραπάνω) σκορ και για ένα τρίποντο έχασε την κατοστάρα.

Διαιτητές: Καραμανλής, Μπόιτσης.

Δεκάλεπτα: 26-7, 48-22, 75-31, 97-42.

ΑΟ Ατρόμητοι( Βέττης): Ανδρεάδης, Βέττης, Μαριοράκης 6, Σεβαστόπουλος 9, Γαμβράκης 11, Αράπογλου, Καμενίδης 6, Γαλαλέλης 8, Καρανικόλας 2