Τετάρτη, 8 Μαΐου 2024, 11:53:53 πμ
Πέμπτη, 11 Απριλίου 2013 17:05

Εξαιρετικός και πάλι ο Γ. Παπαδόπουλος

gask
Με απόλυτη επιτυχία τόσο οργανωτική , όσο και αγωνιστική διεξήχθη την Κυριακή 7 Απριλίου  ο 6ος Ημιμαραθώνιος δρόμος με την επωνυμία “Θανάσης Σταμόπουλος”,που διοργανώθηκε  από τον Σύλλογο Δρομέων Τρικάλων και τελούσε υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Θεσσαλίας - Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων .
Στον αγώνα Ημιμαραθώνιο Δρόμο με διαδρομή Καλαμπάκα-Τρίκαλα σημειώθηκε νέο ρεκόρ συμμετοχών που έφτασαν περίπου τις 900 , μεγάλος νικητής ήταν ο Μιχάλης Παρμάκης με 1:06:28 , στην 2η θέση τερμάτισε ο Κώστας Πούλιος με επίδοση 1:07:14 ,ενώ στην 3η θέση με ατομική επίδοση 1:09:36 τερμάτισε ο Γιάννης Παπαδόπουλος του ΓΑΣ Κιλκίς.
Στις γυναίκες 1η τερμάτισε σε χρόνο 1:27:13 η Βασιλική Καραγεωργάκη την ακολούθησε η Μυρσίνη Κολύφα με 1:30:10 και την τριάδα έκλεισε η Τρικαλινή Αθανασία Φίλιου με  1:34:03.