Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024, 2:43:56 μμ
Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 11:12

Η Ασπίδα Ξάνθης αποδείχτηκε ευάλωτη στην ανωτερότητα του ΓΑΣΚ

Πάσα ανωτερότητα οφείλει να αποδεικνύεται εντός του γηπέδου. Κι αυτό έπραξαν οι παίκτες του ΓΑΣ Κιλκίς στην αναμέτρησή τους με την Ασπίδα Ξάνθης στο Κλειστό του Κιλκίς. Μετά το πρώτο 15λεπτο η ομάδα του Κιλκίς ξέφυγε στο σκορ και παρά τις επιμέρους διακυμάνσεις δεν απειλήθηκε ποτέ από την Ασπίδα Ξάνθης.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα και της ποιοτικής υπεροπλίας των παικτών του Κιλκίς το γεγονός ότι τα 34 τέρματα πέτυχα 12 παίκτες του.

Τα πεντάλεπτα:2-2, 5-5, 8-7. 11-7, 15-9, 16-12 (ημίχρονο) 19-12, 22-14, 24-16, 27-16, 30-18, 34-22

Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαϊδης

ΓΑΣ Κιλκίς: Κοβλακάς, Βαφειάδης, Ιωαννίδης, Γρηγοριάδης 2, Καρβουνίδης 1, Σ. Φαχουρίδης 2, Ιλέρης 3, Α. Γιαβασίδης 8, Α. Φαχουρίδης 3, Τοκατζόγλου 4. Χ. Μαυρόπουλος 1, Α. Μαυρόπουλος 1, Κυπραίος 6, Δ. Γιανβασίδης 2, Καριοφύλλης 1, Φυτανίδης.