Τετάρτη, 17 Ιουλίου 2024, 12:52:40 μμ
Πέμπτη, 18 Μαϊος 2023 09:16

Με απόλυτη επιτυχία έγινε στο Κιλκίς το 21ο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Κ.Δ. Μακεδονίας

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 14 Μαΐου 2023 οι τριήμεροι αγώνες του 21ου Ατομικού Πρωταθλήματος Σκακιού Κεντροδυτικής Μακεδονίας 2023, με τη συμμετοχή 50 σκακιστών και σκακιστριών. Διοργανωτές ήταν ο Σκακιστικός Όμιλος Κιλκίς και η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κ.Δ. Μακεδονίας.

 

Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο ξενοδοχείο «Βικτώρια» στο Κιλκίς συμμετείχαν αθλητές από σκακιστικά σωματεία της Φλώρινας, Πτολεμαΐδας, Κοζάνης, Έδεσσας, Γιαννιτσών, Κιλκίς αλλά και της Θεσσαλονίκης.

Οι αγώνες περιλαμβάναν τo Ανοιχτό Ατομικό Πρωτάθλημα της Ένωσης καθώς και την Προκριματική Φάση των Πανελληνίων Ατομικών Νεανικών Πρωταθλημάτων 2023 (παίδων – κορασίδων). Τα πρωταθλήματα ήταν βαθμολογημένα με διεθνείς βαθμούς αξιολόγησης ELO και καλύπτονταν διαρκώς διαδικτυακά στην ιστοσελίδα https://chess-results.com/tnr762453.aspx, όπου υπάρχουν και τα αναλυτικά αποτελέσματα ανά κατηγορία.

Η επόμενη διοργάνωση του Σκακιστικού Ομίλου Κιλκίς έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 18 Ιουνίου 2023 και είναι το 1ο Ανοιχτό Τουρνουά Ράπιντ (γρήγορου σκακιού) «Λευτέρης Ναβροζίδης».

Ακολουθούν οι τρεις πρώτοι κάθε κατηγορίας:

ΟΠΕΝ

1ος

ΚΕΣΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

Λ.Π. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

2ος

ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

3ος

ΣΤΕΦΑΝ ΒΙΚΤΩΡ

Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

   

ΠΑΙΔΩΝ U16

1ος

ΔΟΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»

2ος

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Ε.Σ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

3ος

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΠΑΙΔΩΝ Α14

1ος

ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»

2ος

ΒΛΑΧΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

3ος

ΓΑΛΕΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α12

1ος

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Λ.Π. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

2ος

ΒΛΑΧΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

3ος

ΚΩΦΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α10

1ος

ΛΟΥΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Σ.Ο. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ «ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ»

2ος

ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ

Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

3ος

ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α08

1ος

ΜΕΚΟΛΛΙ ΗΡΑΚΛΗΣ

Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

2ος

ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

3ος

ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16

ΣΑΜΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Π.Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8

ΚΕΧΑΪΔΟΥ ΞΑΝΘΙΠΠΗ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ14

ΓΚΟΥΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»

   

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ12

ΜΠΑΓΓΕΑ ΜΑΡΙΑ

Π.Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8

ΤΣΑΛΙΚΙΔΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

ΓΙΟΒΑΝΟΥΔΗ ΧΑΡΑ

Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ

   

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ10

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ

Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»

   

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ08

ΤΑΦΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΘΕΟΧΑΡΙΑ

Σ.Α. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ «ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ»