Πέμπτη, 16 Μαΐου 2024, 3:19:53 πμ
Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2011 21:16

Μοίρασε γκολ στην πρεμιέρα!

alexandros-kilkis
Για τους Παίδες, που αγωνίστηκαν στο Δροσάτο με τον τοπικό Μακεδονικό, το πρώτο ημίχρονο δεν πήγε καλά και τους βρήκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη με το εμφατικό 5-1.
Με τους Παίδες αγωνίστηκαν οι εξής: Γρόσης, Δεδεδάκης, Ζώτος, Κωφίδης, Λασκάκης, Λιάπης, Λίκα, Ντζαμπισβίλι, Παναγιωτίδης, Παρδάλης, Σαρίδης, Σμιάρης, Στυλιανίδης, Συμεωνίδης Γιώργος, Συμεωνίδης Κωνσταντίνος, Τσολακίδης, Φυτανίδης και Χαραλαμπίδης.
Πρεμιέρα και στα παιδικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Μακεδονίας, όπου η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς συμμετέχει με δύο τμήματα, τζούνιορ και προτζούνιορ. Η ομάδα τζούνιορ του Ηλία Ξανθόπουλου έφτασε στη νίκη με σκορ 5-1 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα. Στον αγώνα συμμετείχαν οι Μπαλωμένος Κωνσταντίνος, Κουτσουράς Θεόδωρος, Μαργαριτόπουλος Εμμανουήλ, Γκρεκός Γεώργιος, Μαχμουτάι Ανέστης, Νάνος Ανέστης, Παπαδόπουλος Γιώργος, Γκιώσης Χαράλαμπος, Σισμανίδης Νικόλαος, Ιακωβίδης Τίμος και Γρηγοριάδης Νίκος.
Πρώτο επίσημο ματς και για τα προτζούνιορ στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Μακεδονίας, που αντιμετώπισαν τις Ελπίδες Ηλιούπολης και έφεραν εις πέρας την πρώτη τους «αποστολή», κερδίζοντας με 4-2. Στον αγώνα αυτό, συμμετείχαν οι: Τριανταφυλλίδης Γιώργος, Αλμασίδης Δημήτριος, Παρτσαλίδης Θεόφιλος, Ρεμπετσιώτης Στέφανος, Δροσαλάκης Γιώργος, Νικολαΐδης Σπύρος, Ιγνατιάδης Κωνσταντίνος, Σιδηρόπουλος Αναστάσιος, Λαζαρίδης Αβραάμ, Μπουφίδης Κωνσταντίνος, Στανιμερόπουλος Δημήτριος, Ζάλτος Κωνσταντίνος, Λαλόπουλος Απόστολος και Συμεωνίδης Αναστάσιος.