Σάββατο, 27 Απριλίου 2024, 1:22:40 μμ
Τρίτη, 05 Μαρτίου 2024 14:14

Μόνο νίκες για τις Παγκορασίδες και τις Κορασίδες του Αλέξανδρου Αξιούπολης

• Αγωνιστικό τμήμα Παγκορασίδων Κ16

Η ομάδα μας στα πλαίσια του αναπτυξιακού πρωταθλήματος Παγκορασίδων που βρίσκεται στον Β΄όμιλο της Ένωσης ΕΣΠΕΜ νίκησε εντός Έδρας τον Φ.Ο. Αριδαίας με 3-0 σετ (25-12, 25-16, 25-21)

Λόγω διαφοράς της δυναμικότητας των ομάδων δόθηκε η ευκαιρία και στις αναπληρωματικές αθλήτριες να πάρουν χρόνο στο παιχνίδι.

Σύνθεση ομάδας. (Σταύρος Χατζηγεωργιάδης):  Παντηρμά Ξανθή, Τέφα Μελίνα, Θεολόγου Αθανασία, Νίτση Αντωνία, Μπούρα Ραφαηλία, Ρουκούδη Λαμπρινή, Τερζίδου Εβίτα , Βάτσου Χρύσα, Καραθόδωρου Πηνελόπη, Κοντοπούλου Κατερίνα, Καραθόδωρου Ελευθερία, Τζέκου Ιωάννα, Χατζίδου Γιάννα.

• Αγωνιστικό τμήμα βόλεϊ Κορασίδων Κ18

Πρωτάθλημα Ένωσης ΕΣΠΕΜ (Β΄ΓΥΡΟΣ)

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης – Άτλας Κιλκίς 3-0 σετ (25-15, 25-15, 25-13).

Ο ΑΣ Αξιούπολης στο τοπικό ντέρμπυ νίκησε απρόσμενα εύκολα τον Άτλαντα Κιλκίς με 3-0 σετ. Και αυτό έγινε καθότι η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και καθότι καλά διαβασμένη από το αγώνα του πρώτου γύρου κατόρθωσε στην κυριολεξία να  <<κλειδώσει>> τις επιθετικές παίκτριες του Άτλαντα Κιλκίς οι οποίες με πολύ ζόρι προσπαθούσαν για τον πόντο.

Ο Άτλας μόνο στα μισά του πρώτου σετ κατόρθωσε να είναι ανταγωνιστικός. Όμως η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλά το Μπλοκ-Άμυνα κατόρθωσε εύκολα να πάρει το σετ.

Στο δεύτερο και τρίτο σετ είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού, είμασταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και με την κερκίδα στο πλευρό μας πήραμε και τα άλλα δύο σετ.

Οι αθλήτριες μας γνωρίζοντας την κρισιμότητα του αγώνα έπαιξαν με σύνεση, είχαν αλληλοκάλυψη, ήταν αποτελεσματικές στην επίθεση, πίεσαν στο ΣΕΡΒΙΣ, έκαναν ελάχιστα λάθη και έχοντας υπομονή κατόρθωσαν να κερδίσουν δίκαια.

Για άλλη μια φορά να ευχαριστήσουμε το φίλαθλο κοινό που γεμίζει το κλειστό Γυμναστήριο και δημιουργεί μια όμορφη ατμόσφαιρα!

Επόμενος δύσκολος αγώνας εντός έδρας με τον Αίαντα Κιλκίς την Κυριακή και ώρα 16:00.

Σύνθεση ΑΣ Αξιούπολης: (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος): Τέφα Μαρία, Παντηρμά Κατερίνα, Τέφα Μελίνα, Παπασταϊκούδη Εύα, Τσόνογλου Χρυσή, Τσάφα Μαρία, Παπά Μαρία, Νίτση Αντωνία, Θεολόγου Αθανασία, Βύσια Ελένη, Παντηρμά Ξανθή, ζηλελίδου Θεοδώρα, Μπακαρτζήκη Αθανασία.

Σύνδεση Άτλαντα Κιλκίς: (Δερέκης Γεώργιος) Μπακύρτση Ναταλία, Καραϊτου Μαρία, Γεωργιάδου Εριγέτη, Κουλίδου Αμαλία, Παπαδοπουλου Ευγενία, Σταμάτη Αικατερίνη(λ), Γκουρτσιάδου Αλίκη, Ιωακειμίδου Ευθυμία, Δεβετζή Άννα -Μαρία, Νίρλα Ειρήνη, Μαυρογενίδου Σοφία, Σταμάτη Άννα.