Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 8:47:27 μμ
Τετάρτη, 12 Μαϊος 2010 15:49

Νικητές το 1ο Γυμνάσιο Κιλκίς στους μαθητές και το Γυμνάσιο Χέρσου στις μαθήτριες

Με απόλυτη επιτυχία και ενθουσιασμό ολοκληρώθηκε την Τετάρτη 5 Μαΐου από όλους τους μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν στο φετινό σχολικό πρωτάθλημα το οποίο ξεκίνησε την Τρίτη 16 Μαρτίου. Τον προγραμματισμό των αναμετρήσεων των σχολικών μονάδων διοργάνωσε το Γραφείο της Φυσικής Αγωγής του Νομού μας. Οι αγώνες ξεκίνησαν σε επίπεδο Νομού με την αρχική - προκριματική και στην συνέχεια πέρασαν στην τελική φάση.
Στις ομάδες του τελικού απονεμήθηκαν αναμνηστικά μετάλλια, ενώ στις νικήτριες ομάδες παραχωρήθηκαν και κύπελλα. Στις τελικές συναντήσεις που διεξήχθησαν στο Δ.Α.Κ. Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της Αξιούπολης στους μαθητές το 1ο Γυμνάσιο επικράτησε του Γυμνασίου Ευρωπού με σκορ 1:0. Στις μαθήτριες το Γυμνάσιο Χέρσου επικράτησε του Γυμνασίου Γουμένισσας με τελικό σκορ 5:1.

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των ομάδων:

Mαθητών
Ευκαρπίας - Καμπάνης 2:0  α.α.
Πολυκάστρου - Γουμένισσας 1:1 πεν. 5:4
Ευρωπού - Αξιούπολης - 0:0  πεν. 4:2
Πολυκάστρου - Πλατανιάς 2:0 α.α.
Σ. Σ. Μουριών - Χέρσου 2:2  πεν. 5:4
3ο Κιλκίς - 2ο Κιλκίς 3:1
1ο Κιλκίς - Ν. Αγιονερίου 7:0
Βαπτιστή - Ευκαρπίας 3:2
Ευρωπού  - Πολυκάστρου 2:1
3ο Κιλκίς - Σ. Σ. Μουριών 9:0
1ο Κιλκίς - Βαπτιστή  9:0
1ο Κιλκίς - 3ο Κιλκίς 3:3  πεν. 7:6
Τελικός:  1ο Κιλκίς - Ευρωπού 1:0

Συνθέσεις ομάδων
1ο Κιλκίς:  
Χαραλαμπίδης Ν., Παπαδόπουλος Θ., Αρβανίτης Π., Κουραλίδης Σ., Γεωργιάδης Ι., Γκιόκα Κ., Παναγιωτίδης Σ., Φαχουρίδης Α., Βασιλειάδης Ν., Τζαβέλας Χ., Ζουρνατζίδης Β., Αγαθαγγελίδης Β., Λαπουρίδης Κ., Μπακιρτζής Ε., Τριανταφυλλίδης Ι., Μηττάκος Σ., Καϊόπουλος Ι.  

Εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής:  Μηττάκος Κοσμάς, Παπαδόπουλος Αναστάσιος

Ευρωπού:
Μασαλτζής Γ., Καραγιοβάνης Λ., Καφετζής Π., Μυλωνάς Χ., Παντικίου Γ., Γιαννακούλας Ι., Δουλκερίδης Ε., Μπούγαλης Κ., Παπηλίδης Κ., Κοκορικόπουλος Μ., Χατζηασλανίδης Ε., Τσαλτάκης Α., Τόσκας Η., Σφαέλος Θ., Σολλάκου Ε., Σολλάκου Μ., Κυριακίδης Π.
Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής: Κονταξή Ευανθία

Διαιτητές αναμέτρησης:  
Παμπορίδης Βασίλιος, Αβραμίδης Κοσμάς, Θεοδωρίδης Αλάξανδρος

Μαθητριών
Γουμένισσας - Πολυκάστρου 2:0 α.α.  
Γουμένισσας - Ευρωπού 2:1
Χέρσου - Σ. Σ. Μουριών 3:0
Ευκαρπίας  - Καμπάνης 2:0 α.α.
1ο Κιλκίς - Ευκαρπίας 4:1
Χέρσου - 3ο Κιλκίς 2:1
Χέρσου - 1ο Κιλκίς  5:1
Τελικός:   Χέρσου - Γουμένισσας 5:1

Συνθέσεις ομάδων:
Χέρσου:  
Τσιραμπίδου Δ., Πεκιαρίδου Ε., Φλώρου Κ., Σιδηροπούλου Μ., Κορδελα Μ. - Αικ., Φωκά Μ., Κοροσίδου Σ., Καλπακίδου Σ., Μωησίδου Ε., Σελβίδου Μ., Μπουγιουκλίδου Χ., Μαραπίδου Ζ., Βασιλειάδου Μ., Χ΄ ιγνατιάδου Ρ., Πολυχρονίδου Μ., Περτσινίδου Ε., Αλαγκιοζίδου Χ. - Ε.
Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής:  Δεβετζής Λεωνίδας

Γουμένισσας:    
Ζελέγκου Ε., Μητρετόδη Ν., Χρυσοστομίδου Ε., Μποζίνη Δ., Σμίλκου Σ., Βαλκάνη Π., Καρατζιά Αι., Γιαπατζή Φ. - Ει., Μανουσαρίδου Αι., Ζήνα Ε., Τσιναρίδου Σ., Θεοδώρου Δ., Οικονόμου Ι., Καραφυλτση Α.,  Παπαχρήστου Αι., Αρδάλη Τ.,  
Εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής:  Γεκουσίδης Κωνσταντίνος, Πατρίκιος Χαράλαμπος

Διαιτητές αναμέτρησης:  
Παπαδόπουλος Νικόλαος, Αβραμίδης Κοσμάς, Καθαρόπουλος Σταμάτης.