Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 7:45:03 πμ
Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2022 11:09

Χάντμπολ ανδρών α2 κατηγορία: Άνετη νίκη στη Μίκρα για τον ΓΑΣ Κιλκίς επί της Εκμάθησης με 19-27

Εντυπωσιακός για άλλο ένα  παιχνίδι ο ΓΑΣ Κιλκίς πέρασε και από τη Μίκρα όπου νίκησε την Εκμάθηση με 27-19. Οι γηπεδούχοι άντεξαν όσο είχαν δυνάμεις, αλλά λίγο πριν το ημίχρονο οι παίκτες του ΓΑΣΚ ξέφυγαν  στο σκορ και στην επανάληψη απλά συντήρησαν την άνετη νίκη τους.

Ο Πιστόλας πήρε το τίτλο του αρχισκόρερ σε αυτόν τον αγώνα αφού σημείωσε 10 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-6, 6-7, 9-9, 11-15 (ημίχρονο) 13-16, 13-18, 16-20, 17-22, 17-23, 19-27

ΓΑΣΚ: Κυπραίος 4, Σ. Φαχουρίδης 1, Ελευθεριάδης 3, Δημάκης, Βαφειάδης, Χ. Μαυρόπουλος 1, Καριοφύλλης 2, Α. Μαυρόπουλος 1, Καρβουνίδης, Λασκαρούδης, Πιστόλας 10, Α. Φαχουρίδης 2, Τριανρταφύλλου, Γιαννακόπουλος 3.