Πολιτιστικά
Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχε, η μόλις ενός έτους χορωδία του Συλλόγου Γυναικών Γρίβας, στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή της Μουσικής Σχολής του Δήμου Αγίου Γεωργίου στην Ασπροβάλτα στις 19-12- 2010. Η χορωδία τραγούδησε χριστουγεννιάτικα τραγούδια υπό τη Δ/σνη του μαέστρου Αντώνη Παπαδόπουλου.
Τετάρτη, 22 Δεκεμβρίου 2010 18:22
Ο Αη Βασίλης έφτασε στους Αντατολικορωμυλιώτες
Συντάκτης: Eidisis.gr![anatolikoromiliotes](/images/stories/2010/22-12/anatolikoromiliotes.jpg)
Το Σάββατο 27 Νοεμβρίου συναντήθηκε η Βόρεια Θράκη με την Ανατολική Θράκη. Ο Σύλλογος Ανατολικορωμυλιωτών Πολυκάστρου πήρε μέρος με το χορευτικό των ενηλίκων, μετά από πρόσκληση της Θρακικής Εστίας Καβάλας του Ν. Καβάλας, στις εκδηλώσεις του 7ου διημέρου πολιτιστικών εκδηλώσεων στο αμφιθέατρο της Νομαρχίας.
![vefa](/images/stories/2010/22-12/vefa.jpg)
![smidakis](/images/stories/2010/17-12/smidakis.jpg)
![xorodia](/images/stories/2010/17-12/xorodia.jpg)
![syntaksiouxoi](/images/stories/2010/14-12/syntaksiouxoi.jpg)
Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2010 18:52
Έκθεση Παιδικών Εικαστικών Τμημάτων και Δημιουργικής Γραφής
Συντάκτης: Eidisis.gr![ekthesi](/images/stories/2010/11-12/ekthesi.jpg)
![grapaneia](/images/stories/2010/10-12/grapaneia.jpg)
Ανοιχτή πρόσκληση σε συγχωριανούς και μη, φίλους από κάθε γωνιά του τόπου μας απευθύνει το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου «Οι Μωμόγεροι¨του Αγίου Μάρκου για να παρακολουθλησουν και συμμετάσχουν στο θεατρικό δρώμενο «Μωμοέρια».
Ιδού το σχετικό κείμενο της πρόσκλησης:
Ιδού το σχετικό κείμενο της πρόσκλησης: