Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024, 2:51:33 μμ
Τρίτη, 18 Δεκεμβρίου 2007 09:42

Σε ρυθμούς προπόνησης…

Οι παίκτες του Νίκου Γεωργιάδη πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι «πλήρωσαν» τις απουσίες βασικών πακτών, διατηρώντας το προβάδισμα του σκορ από την αρχή ως το τέλος της αναμέτρησης. Έτσι στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας δυνατά και χωρίς λάθη προηγήθηκαν με 14-8.
Στην επανάληψη ανέβασαν τους ρυθμούς της απόδοσης τους και διεύρυναν ολοένα τη διαφορά με το 25-14 να είναι ενδεικτικό. Η μεγάλη διαφορά στο σκορ έδωσε τη δυνατότητα στο Κιλκισιώτη τεχνικό Νίκο Γεωργιάδη να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες και να δει ευχαριστημένος το τελικό 30-18.

Τα δεκάλεπτα: 4-1, 9-4, 14-8 (ημχ.), 17-11, 25-14, 30-18
Κιλκίς (Νίκος Γεωργιάδης): Γκουτσουβελίδης 4, Βουτσάς 3, Σκάρλος, Σαμλίδης 4, Τριανταφύλλου, Μεγαλοοικονόμου 4, Γκιντίδης, Δεληγιάννης Κυπραίος, Δημάκης, Κώστας 3, Τσακίρης 10, Μέγκας, Πομπίλιο 2.
Ιωνικός (Βαγγέλης Ματζόπουλος): Γκουλές 2, Αντωνόπουλος 2, Σκοδριάνος 2, Σούσα, Γκέρτσος 5, Πόρουμπ 2, Γκλεζάκος, Κασαπίδης, Παπακυπριανού 4, Χρόνης, Μπάρμπας, Τσακόγιωργας. Κωνσταντέλος 1, Χελιώτης. Διαιτητες: Κορρές- Κάργατζης, Δίλεπτα: 6-2, Πέναλτι: 5/5 -0/3