Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 4:04:11 πμ
Τετάρτη, 14 Νοεμβρίου 2012 23:15

ΑΕ Πολυκάστρου-Επτάλοφος 4-0

Ένα ακόμη εύκολο απόγευμα είχε η ΑΕ Πολυκάστρου, φτάνοντας άνετα στο 4-0 κόντρα στον ΠΑΟΝΕ Επταλόφου.Το σκορ για τους "ασπρόμαυρους" άνοιξε ο Νίκολα Καρακόλεφ στο 21', έπειτα από ωραία ενέργεια και σέντρα του Αρκούδα από δεξιά. Στο 28', ο δημιουργός του πρώτου γκολ έγινε εκτελεστής. Συγκεκριμένα, ο Αρκούδας, τροφοδοτήθηκε από τον Κουτσιώλη και με διπλή προσπάθεια και διαδοχικά πλασέ, νίκησε τον Παπαδαμιανό.

Στην επανάληψη, η ΑΕΠ συνέχισε... το βιολί της. Στο 50' σουτ του Τοσουνίδη, απέκρουσε ο Παπαδαμιανός, ενώ δύο λεπτά αργότερα το σουτ του Καρακόλεφ πέρασε ελάχιστα εκτός στόχου. Το 3-0 έγινε στο 65' με υπέροχο μακρινό σουτ του Άρη Τοσουνίδη. Ο ίδιος παίκτης είχε στο 82' σουτ στο δοκάρι, αλλά στο 84' έγραψε το 4-0, εκμεταλλευόμενος την ωραία πάσα του Κολυβά.

ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ: Χατζηαποστόλου, Μωυσίδης, Αρκούδας, Γκέληνος, Ούλιος, Ιωαννίδης, Κουτσιώλης (57' Παπαδόπουλος), Καφετζής (66' Γεωργίτσαρος), Καρακόλεφ (69' Κολυβάς), Τοσουνίδης, Μουρατίδης.

ΕΠΤΑΛΟΦΟΣ: Παπαδαμιανός, Μιχαλόπουλος, Ηλιάδης Ε. (77' Κουβρούκης), Ηλιάδης Ν., Καρασαββίδης, Ρεμπετσιώτης, Ιωαννίδης (86' Ηλιάδης Γ.), Αμοιρίδης, Διονυσιάδης, Παρπουτσής Χ. (61' Μυριάδης), Καρασαρίδης.