Δευτέρα, 20 Μαΐου 2024, 3:01:46 μμ
Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου 2011 21:35

ΑΕΤΟΣ - Αχιλλέας Τριανδρίας 60-63

Το Τουρνουά του Σαββατοκύριακου 24 & 25-9 στο Καμπάνη Κιλκίς, του ΑΕΤΟΥ Κιλκίς, αναβλήθηκε λόγω της αγωνιστικής δράσης στο Κύπελλο της μίας εκ των ομάδων που συμμετείχαν, της ΚΑΣ Ραιδεστού.

Παρά όμως το πρόβλημα που δημιουργήθηκε η ομάδα του ΑΕΤΟΥ αγωνίστηκε το Σάββατο 24-9 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Καμπάνη Κιλκίς με την ομάδα του Αχιλλέα Τριανδρίας από την οποία και ηττήθηκε με 60-63.
Το παιχνίδι είχε πολλές διακυμάνσεις στο σκορ και αρκετές φορές οι δύο ομάδες πήραν το προβάδισμα χωρίς να μπορούν όμως να ξεφύγουν εκτός από το τέλος του Α΄ ημιχρόνου όταν η διαφορά πήγε στους 7 πόντους για την ομάδα του Αχιλλέα.
Στο γ΄ δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ κατάφερε να ανακάμψει και να ισορροπήσει την κατάσταση στο παιχνίδι και από εκεί και πέρα το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες του δ΄ δεκαλέπτου και στα τελευταία λεπτά αλλά και στην μεγάλη αστοχία στα σουτ 3 πόντων όπως επίσης και σε κάποιες κρίσιμες άμυνες.
Για την ομάδα του ΑΕΤΟΥ αγωνίστηκαν οι: Κουτούλας Παπαδόπουλος-  Γ. Ημερίδης - Βαφείδης - Τσάτσης - Ξανθόπουλος, Σιώπκας - Παπαδόπουλος - Σ. Πατσιούρης - Λιάπης - Δαρνάκας - Μπολυμένης -Γεωργιάδης - Μουρζίδης