Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 3:10:49 μμ
Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2011 15:52

"ΑΕΤΟΣ" - Ζαφειράκης Νάουσας 76-49

aetos-neanides
΄Ενα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι παρακολούθησαν οι φίλοι του μπάσκετ στο νέο ΔΑΚ Κιλκίς στα πρώτα δύο δεκάλεπτα με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά και την τελική διαφορά στο ημίχρονο να είναι στους 6 πόντους (29-23) σκορ το οποίο είχε σχέση με τις "κλειστές" άμυνες που έπαιξαν και οι δύο ομάδες αναζητώντας λύσεις επιθετικά που όμως δεν είχαν τα αναμενόμενα αποτελέσματα.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η άμυνα του "ΑΕΤΟΥ" πίεσε ακόμη περισσότερο κλέβοντας "μπάλλες" και αναγκάζοντας την αντίπαλη ομάδα της Νάουσας σε αρκετά λάθη και έτσι βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση άνοιξε η διαφορά στα επίπεδα των 20 πόντων κρίνοντας στην ουσία τον νικητή μια και η διαφορά διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.
• Τα δεκάλεπτα ήταν : 15-5, 29-23, 52-29, 76-49
"ΑΕΤΟΣ" : (Παπαδόπουλος Δημ.) Δαρνάκας 2, Παπαδόπουλος Γ. 18 (1), Ημερίδης 19 (1), Κούτουλας 8, Ξανθόπουλος 2, Σιώπκας 14, Παπαδόπουλος Σ. 7 (1), Λιάπης 2, Μπολυμένης 4.

• Εφήβων
5η αγων.  (Γήπ.Νέο ΔΑΚ Κιλκίς) 12.00 "ΑΕΤΟΣ" Κιλκίς - Μεγ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
• Παίδων
5η αγων.  (Γήπ.Πολυκάστρου) 10.00 Εύαθλος Μακεδόνες - "ΑΕΤΟΣ" Κιλκίς
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Αξιούπολη - "ΑΕΤΟΣ" 38-103
Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα η παιδική ομάδα του "ΑΕΤΟΥ" κέρδισε με σχετική ευκολία την αντίστοιχη ομάδα της Αξιούπολης η οποία όμως συμμετέχει με αρκετά νεαρότερους αθλητές.
• Τα δεκάλεπτα ήταν : 15-31, 30-47, 34-69, 38-103
"ΑΕΤΟΣ" : (Παπαδόπουλος Δημ.) Παπανικολάου Δημ. 24, Παπανικολάου Πασχ. 34, Μωυσίδης 14, Ανδρεανίδης Λάζ. 10,Γρηγοριάδης 21.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
"ΑΕΤΟΣ" - Μεγ. Αλέξανδρος Κολινδρού 8-36
Δεν κατάφερε για άλλη μια φορά η ομάδα μας των Νεανίδων να ξεπεράσει τα δικά της προβλήματα και λάθη με πολλά άστοχα σουτ αλλά και κακές επιλογές τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα της και να αδικήσει στην ουσία τον ίδιο της τον εαυτό και να χάσει έτσι φυσιολογικά από την ομάδα του Κολινδρού με 8-36.