Δευτέρα, 20 Μαΐου 2024, 11:03:01 πμ
Τετάρτη, 04 Μαϊος 2011 00:05

Ημίωρη «έκρηξη» της Κρηστώνης

kristoni
Με αήττητο απολογισμό στα 15 τελευταία ματς (11 νίκες, 4 ισοπαλίες, τέρματα 27-6) έκλεισε την κανονική περίοδο ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης, επικρατώντας εύκολα με 4-2 επί του Μέγα Αλέξανδρου Βαφειοχωρίου. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν την 9η νίκη εντός και την 18η συνολικά. Οι φιλοξενούμενοι υπέστησαν την 10η ήττα εκτός και την 14η συνολικά. Ο Μανώλης Πότκας σκόραρε για Τρίτη σερί εβδομάδα. Πρώτο εύστοχο πέναλτι στη σεζόν για το Βαφειοχώρι. Το κέρδισε μετά από 21 ματς. Σε μισή ώρα καθάρισε το παιχνίδι η Κρηστώνη, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ, για να κάνει συντήρηση δυνάμεων και απλά να μειώσουν οι ηττημένοι στις αρχές της επανάληψης. Σκόραραν για τους φορμαρισμένους γηπεδούχους, στο 11’ ο Λευτέρης Κουρουγιαννίδης με εκτέλεση φάουλ, στο 19’ ο Αλέξης Αλεξανδρίδης με πλάσε, στο 29’ και στο 41’ ο Μανώλης Πότκας με σουτ μέσα από την περιοχή. Τα γκολ των φιλοξενούμενων, στο 50’ ο Νεκτάριος Χαλτούπης με πλάσε και στο 58’ ο Νίκος Κυπαρίσσης με πέναλτι.
Διαιτητής ήταν ο κ. Λαζαρίδης με επόπτες τους Παπουλίδη και Τσαμπαζάκη.
ΚΡΗΣΤΩΝΗ: Φ. Ανδρεανίδης, Χ. Βασιλειάδης (46’ Σ. Σεβαστόπουλος) , Α. Σεβαστόπουλος, Ε. Κουρουγιαννίδης, Τ. Γραμματικόπουλος, Δ. Πολυζόπουλος, Λ. Δασκάλου, Ε. Λαΐδης, Μ. Πότκας (76’ Κ. Gjoka), Σ. Παπαδόπουλος (75’ Π. Μποδιτσόπουλος), Α. Αλεξανδρίδης.
ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙ: Ν. Παντελίδης, Π. Αναστασιάδης, Χ. Κωτσάκης, Δ. Χαραλαμπίδης, Λ. Χαραλαμπίδης (46’ Ε. Μπούρδας), Ν. Χαλτούπης, Κ. Κέλτσος, Η. Κουραλίδης, Κ. Δίγκογλου, Ν. Κυπαρίσσης, Ε. Σμυρνάκος.