Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 3:06:09 πμ
Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:15

Κορομηλιά - Επτάλοφος 1 - 2

Σπουδαίο παιχνίδι είχαμε στην Κορομηλιά, με τη Σπίθα να γνωρίζει την ήττα από τον αξιόμαχο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου, με 2-1.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5', με δράστη τον Νικολαΐδη, που πήρε τη μπάλα στην επαναφορά, από απόκρουση του τερματοφύλακα Παπαδαμιανού. Στο 20' και 22' ο ΠΑΟΝΕ είχε καλές στιγμές σε εκτελέσεις φάουλ του Χρήστου Παρπουτσή, αλλά και στο 31' μια καλή κεφαλιά του Καρασαββίδη. Οι ευκαιρίες καρποφόρησαν για τους φιλοξενούμενους στο 40', με τον Διονυσιάδη να ισοφαρίζει σε 1-1. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης, ανέτρεψε το σκορ σε 1-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, το σκηνικό άλλαξε άρδην. Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία και πίεσαν... με νύχια και με δόντια. Στο 55' τετ-α-τετ του Απατσίδη, μπόκαρε ο τερματοφύλακας. Δύο λεπτά αργότερα, διπλή φάση για τη Σπίθα. Τετ-α-τετ και πλασέ του Νικολαΐδη, απόκρουση του γκολκίπερ, νέο σουτ, απόκρουση στη γραμμή του Τιμόθεου Παπαδόπουλου.
Άλλη μία μεγάλη φάση για την Κορομηλιά είχαμε στο 70', με τον Δημήτρη Μποζίνη να εξαπολύει δυνατό σουτ και να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι. Ακολούθησαν 2-3 ακόμη καλές στιγμές, ωστόσο το 1-2 παρέμεινε, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν καλό πρόσωπο σε ένα ημίχρονο η κάθε μία.
Κορομηλιά: Κωστελίδης, Ασανάκης, Σεβαστόπουλος Α., Τσαπαρόπουλος (46' Φουτσιτζής), Μποζίνης, Προβιάς, Απατσίδης, Σεβαστόπουλος Σ., Νικολαΐδης, Κοπαλιάνι, Τσομπανίδης (88' Κουτσουκανίδης).
Επτάλοφος: Παπαδαμιανός, Μιχαλόπουλος, Ηλιάδης Ε., Ηλιάδης Ν., Καρασαββίδης, Ιωαννίδης, Μπατάρας (46' Ηλιάδης Γ.), Αμοιρίδης, Διονυσιάδης, Παρπουτσής Χ. (87' Ζελέγκου), Κουβρούκης (40' Ρεμπετσιώτης).