Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 2:08:41 μμ
Τετάρτη, 01 Νοεμβρίου 2023 11:43

Τα ερασιτεχνικά της ΕΠΣ Κιλκίς συνοπτικά

Τρεις ομάδες συνεχίζουν με το απόλυτο στην Α1. Ο Κιλκισιακός δεν συνάντησε προβλήματα και επιβλήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο του Χωρυγίου, με την Α.Ε. Πολυκάστρου να πετυχαίνει από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και να επικρατεί του Αλέξανδρου Κιλκίς. Τρίτη νίκη και για την Γουμένισσα που πέρασε με 5-2 από τον Εύρωπο.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Ευκαρπία με 1-0 επί της Αξιούπολης, ενώ Νέα Σάντα και Χέρσο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Στον Δυτικό όμιλο τα Λιβάδια πέρασαν με τεσσάρα από την έδρα του Πολύπετρου, ενώ δεύτερη νίκη είχαμε και για τον Βαπτιστή με τεσσάρα επίσης επί του Παλαιού Αγιονερίου. Ισοπαλία στο Γρίβα-Πευκόδασος, ενώ το Βαλτοτόπι αποχώρησε στο ημίχρονο στο εκτός έδρας ματς με την Τούμπα διαμαρτυρόμενο για ένα γκολ που ακυρώθηκε, με το παιχνίδι να "κρίνεται" μέσα στην εβδομάδα από την ΕΠΣ Κιλκίς.

Στον Ανατολικό Όμιλο δεύτερη νίκη και πάλι με ευρύ σκορ για την Μεγάλη Στέρνα απέναντι στον Διπόταμο, με τις Κατσανιές να επικρατούν εκ νέου με μεγάλη διαφορά στα τέρματα της Κορομηλιάς και να φτάνουν και αυτές στο δύο στα δύο. Νικηφόρα συνέχισε και η Τέρπυλλος που πέρασε με 1-0 από τις Μουριές και πρώτες νίκες στο πρωτάθλημα για Επτάλοφο και Μαυρονέρι που πέρασαν με 4-0 από τις έδρες της Δοϊράνης και του Κεντρικού αντίστοιχα!