Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 5:44:28 μμ

Τρομερή εμφάνιση και νίκη για την Κ15 του Αλέξανδρου Κιλκίς απέναντι στον Μακεδονικό στην έδρα του τελευταίου.

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν στις 28 & 29 Απριλίου οι 4οι Διασυλλογικοί Αγώνες Ιππικής Αντοχής στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Κιλκίς, υπό την αιγίδα της Ε.Ο.Ι. και την υποστήριξη του Δήμου Κιλκίς. Συγχαρητήρια στους αθλητές του Ομίλου μας και τα άλογά τους, καθώς κατάφεραν στο σύνολό τους να τερματίσουν, πάντα με προτεραιότητα την ασφάλειά τους και την ευζωία των αλόγων.

Ευχαριστούμε θερμά τους χορηγούς μας, την επιχείρηση Step sports fashion, την επιχείρηση επίπλων Sigma, καθώς και το Super market Γαλαξίας, για την διαρκή στήριξη τους κατά τη διάρκεια της φετινής χρονιάς.

Όλοι μαζί και χάρη στην αμέριστη βοήθειά τους, ο στόχος της παραμονής στη Handball Premier επετεύχθη.

Εντυπωσιακός ο Κιλκισιακός στη 2η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική κατανίκησε τον Π.Ο. Μουδανιών με 3-0 και έστειλε ισχυρό μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση ότι η μια θέση στην εθνική κατηγορία θα είναι δική του.

Κυριακή, 28 Απριλίου 2024 21:36

Νίκη Ευκαρπίας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-1: Σαν να μην έγινε

Συντάκτης:

Όλα είχαν κριθεί πριν τον αγώνα. Ο φιλοξενούμενος ΠΑΟΚ είχε σωθεί και μαθηματικά από την 32η αγωνιστική. Η γηπεδούχος Νίκη Ευκαρπίας θα έπαιζε οπωσδήποτε στα μπαράζ παραμονής. Οπότε ο αγώνας λογίζεται ως μη γενόμενος όπως και η ήττα άλλωστε.

Δραματικά σε βάρος του Κιλκισιακού αποδείχθηκαν τα επιπλέον λεπτά  παιχνιδιού στη Θεσσαλονίκη και στο πρώτο αγώνα για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Παίζοντας το Σάββατο στο γήπεδο της Ευκαρπίας (με πλαστικό τάπητα) απέναντι στον τυπικά γηπεδούχο ΙΕΚ Δέλτα ο Κιλκισιακός κρατούσε τη νίκη μέχρι και τρία λεπτά μετά το 90λεπτο.

Με θριαμβευτικό τρόπο η ΚΟΥΠΑ Κιλκίς κέρδισε τον εξ αναβολής αγώνα μπάσκετ με τον Ολυμπιακό Βόλου και εξασφάλισε την παραμονή της στην National League 2 (Γ’ Εθνική κατηγορία).

Ο Δήμος Κιλκίς και η ‘’Κούπα’’ Κιλκίς προσκαλούν όλο το φίλαθλο κοινό της πόλης αύριο Σάββατο 27 Απριλίου στις 14:00 στο νέο Κλειστό Γυμναστήριο Κιλκίς, όπου θα δοθεί ο εξ αναβολής αγώνας μπάσκετ μεταξύ της Κούπας και του Α.Σ. Ολυμπιακού Βόλου.

Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024 08:53

Ο καιρός, ο λαγός, ο Μανούσος, η βροχή

Συντάκτης:

Γράφει ο Γιάννης Σιταρίδης.

Σαράντα ώρες απομένουν πριν το παιχνίδι της χρονιάς για την ομάδα μας!ΚΟΥΠΑ. 2

Ένα παιχνίδι που θα ξεκινήσει από το 11ο λεπτό με το σκορ στο 24-7 υπέρ μας. Ένα παιχνίδι που δεν ολοκληρώθηκε την ημέρα διεξαγωγής του. Ο λόγος;

Για το ερχόμενο Σάββατο 27 Απριλίου ορίστηκε τελικά το παιχνίδι ΚΟΥΠΑ Κιλκίς – Ολυμπιακός Βόλου που είχε διακοπεί …λόγω βροχής την Κυριακή. Η έντονη βροχόπτωση έφερε νερά μέσα στο κλειστό γυμναστήριο του Κιλκίς, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνεχιστεί η αναμέτρηση!