Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 2:38:18 μμ

ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 3-1

Το Σάββατο 2 Μαρτίου ο μήνας έφερε νίκη στην ομάδα των Κ16 παγκορασίδων του Αίαντα!

Δευτέρα, 04 Μαρτίου 2024 13:31

Αγώνες ιππικής δεξιοτεχνίας στο Ράντσο Κιλκίς

Συντάκτης:

Υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ιππασίας και με την υποστήριξη του Δήμου Κιλκίς διοργανώνονται αγώνες ιππικής δεξιοτεχνίας στις 9 και 10 Μαρτίου 2024 στο ράντσο Κιλκίς.

Κυριακή, 03 Μαρτίου 2024 20:07

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη - Κούπα Κιλκίς 78-68

Συντάκτης:

Ήττα 78-68 που την απομάκρυνε από την εξάδα υπέστη στη Θεσσαλονίκη από τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη η ΚουΠα Κιλκίς. Οι γηπεδούχοι πήραν εξαρχής το προβάδισμα και το διεύρυναν προοδευτικά μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο όταν και ξέφυγαν με 17 πόντους στο σκορ. Στο τελευταίο μέρος του αγώνα η ΚουΠα μάζεψε τη διαφορά αλλά μέχρι εκεί.

Την ήττα με γνώρισε ο ΓΑΣ Κιλκίς στην Αθήνα κόντρα στην ΑΕΚ σε αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Handball Premier.

E’ αρχής η ομάδα γνώριζε ότι θα έχει μια πάρα πολύ δύσκολη αποστολή κόντρα στους «κιτρινόμαυρους» καθώς οι δύο ομάδες πέρα από διαφορετικούς στόχους έχουν και διαφορά δυναμικότητας.

Κυριακή, 03 Μαρτίου 2024 19:34

Καβάλα – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-0: Άντεξε ένα ημίχρονο

Συντάκτης:

Απέναντι στην πρωτοπόρο Καβάλα, η οποία σε 25 αγώνες έχασε μόνο πέντε βαθμούς, δεν είχε πολλές ελπίδες ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης. Στο «Ανθή Καραγιάννη» και στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής η ομάδα της Κρηστώνης άντεξε ένα ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι, αλλά στην ένταση που έβγαλαν στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ δεν είχε απάντηση.

Τα αποτελέσματα των αγώνων της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς, που διεξήχθησαν την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024, έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα των αγώνων της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς, που διεξήχθησαν το Σάββατο 2 Μαρτίου 2024, έχουν ως εξής:

Την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024 διεξήχθη η 6η αγωνιστική, ολοκληρώθηκε η α΄ φάση  των αγώνων του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων (Ενωσιακό Μεικτών).

Στις 18 Φεβρουαρίου ο Αθλητικός Σύλλογος Άθλος Κιλκίς βρέθηκε στο 16ο Πρωτάθλημα Tae kwon do kids που διοργανώθηκε στην Καβάλα για να δώσει την ευκαιρία απόκτησης εμπειρίας στους μικρούς αθλητές/τριές του.

Παρασκευή, 01 Μαρτίου 2024 19:18

Σε δύο φιλικούς αγώνες taekwondo ο Α.Σ ‘Η Τόλμη’ Κιλκίς

Συντάκτης:

Σε δύο φιλικούς αγώνες taekwondo συμμετείχε ο Α.Σ ‘Η Τόλμη’ Κιλκίς τον μήνα Φεβρουάριο του 2024.

Στο Ωραιόκαστρο Θεσ/νίκης στις 3/2 με 25 αθλητέςριες και στην Καβάλα στις 18/2 με 22 αθλητές-τριες. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε 10 τερέν η κάθε μία, με διαιτησία προστατευτική για το μικρό της ηλικίας των αθλητών-τριών και με κανονισμούς για τις μεγαλύτερες ηλικίες.