Τοπικά Πρωταθλήματα

Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2012 12:16

Γουμένισσα-Νέα Σάντα 3-2

Συντάκτης:

mpalaΣυγκλονιστικό παιχνίδι είχαμε στη Γουμένισσα, με τον Ποντιακό Νέας Σάντας να αντιστέκεται σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και να λυγίζει τρία λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού.

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2012 20:58

Κορομηλιά-Πολύκαστρο 1-4:

Συντάκτης:

koromhlia-20121Για ένα ημίχρονο άντεξε η Κορομηλιά, προβάλλοντας μεγάλη αντίσταση στο φιλόδοξο Πολύκαστρο, ωστόσο λίγο η διαφορά στη φυσική κατάσταση των δύο ομάδων και λίγο οι δύο αποβολές για τη Σπίθα, έπαιξαν το ρόλο τους στο ευρύ 1-4.

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2012 20:56

Αγ.Πέτρος-Γουμένισσα 0-2:

Συντάκτης:

goymenissa-paiko-logoΔίκαιη, όσο και σπουδαία, νίκη πήρε η Γουμένισσα στο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Θύελλα Αγίου Πέτρου, παίρνοντας το "διπλό" σε μια έδρα ιδιαίτερα δύσκολη για κάθε αντίπαλο.

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2012 20:54

Επτάλοφος-Π.Αγιονέρι 1-2:

Συντάκτης:

atromhtos-p-agioneriΑνοικτό παιχνίδι διεξήχθη στην Επτάλοφο, μεταξύ του τοπικού ΠΑΟΝΕ και του Ατρομήτου Παλιού Αγιονερίου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μια δίκαιη νίκη, αν και είχαν αμφότεροι καλές στιγμές για γκολ.

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2012 20:41

Ν.Σάντα-Καμπάνης 4-0:

Συντάκτης:

n-santa-2012Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στη Νέα Σάντα, μεταξύ του τοπικού Ποντιακού και της Δόξας Καμπάνη, με το ευρύ 4-0 να μην αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του.

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2012 20:38

Βαφειοχώρι-Νέο Γυν/στρο 3-1:

Συντάκτης:

podosfairoΔυνατή αναμέτρηση είχαμε στο Βαφειοχώρι, με τους δύο Μεγάλους Αλεξάνδρους να αποδίδουν γκολ και θέαμα στους φίλους του αθλήματος που ήταν παρόντες.

paok-krhstonhs-logoΓια περίπου 45 λεπτά δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης το Σάββατο, να υποτάξει το μαχητικό σύνολο του Αστέρα Βαλτοτοπίου, στο πλαίσιο του δευτέρου γύρου του Κυπέλλου.

Τρίτη, 04 Σεπτεμβρίου 2012 22:59

Εύκολη νίκη της Κρηστώνης

Συντάκτης:

paok-krhstonhs-logoΕύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης χθες, στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι που έδωσε με τον ΠΑΟΝΕ Επταλόφου.

Συντάκτης:

mpalaΣε τροποποίηση της προκήρυξης των πρωταθλημάτων προχώρησε η ΕΠΣ Κιλκίς, διαισθανόμενη ότι οι λίγες ομάδες της Γ' κατηγορίας θέτουν ερωτηματικά ως προς τη βιωσιμότητά της.