mpalaΎστερα από το αποτέλεσμα της πρεμιέρας των μπαράζ, η ειδική βαθμολογία των τριών διεκδικητών του τίτλου έχει διαμορφωθεί ως εξής: Νέο Αγιονέρι 6, Εύρωπος 6, Κρηστώνη 5. Το πρόγραμμα που απομένει: (14 Μαϊου) Νέο Αγιονέρι-Εύρωπος, (21 Μαϊου) Νέο Αγιονέρι-Κρηστώνη.
Τρίτη, 10 Μαϊος 2011 13:42

Το πέρασμα του Ευρώπου

Συντάκτης:
europosΣτο πρώτο από τα συνολικά τρία μπαράζ για την άνοδο στη Δ΄ εθνική, ο Απόλλων Ευρώπου πέτυχε μεγάλη νίκη στο φινάλε επί του γηπεδούχου ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 0-1. Αμφίρροπο το πρώτο ημίχρονο, με λιγοστές στιγμές και τις δύο ομάδες αρκετά επιφυλακτικές, να προσέχουν τα νώτα τους.
Τρίτη, 10 Μαϊος 2011 13:41

Δύσκολος ο Μάιος για το Πάικο

Συντάκτης:
goumenissaΠολλά προβλήματα αναμένεται να απασχολήσουν το Πάικο Γουμένισσας μέσα στον Μάιο. Η στελέχωση της διοίκησης δε θα κρύβει εκπλήξεις. Με δεδομένο το μηδενικό ενδιαφέρον νέων παραγόντων, το φετινό σχήμα αναμένεται να συνεχίσει και στη νέα σεζόν.
Τρίτη, 10 Μαϊος 2011 13:35

Πρωταθλήτρια παίδων η Γουμένισσα

Συντάκτης:
mpalaΠερισσότερες από δύο δεκαετίες, από την εποχή που κυριαρχούσαν οι Γιάννης Σανίδας, Γιάννης Παπαλάμπρου, Γιάννης Βιτεβής, Χρήστος Προδάνης, Αντώνης Οικονόμου, Φίλιππος Μανδράς, Λάζος Κουσιδώνης, Τρύφων Γάτσκας, Τάσος Γεωργιάδης, Γιώτης Καπουτζής, Γιώργος Σλιουπκίδης, Αντώνης Κώστας, Χρήστος Καλβάκης, Μίμης Γαλούπης, κατακτώντας το ένα παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κιλκίς μετά το άλλο, είχε να εμφανίσει το Πάικο Γουμένισσας τόσο ανταγωνιστική ομάδα.
mpalaΜε τις αναμετρήσεις της 28ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος της Α8 κατηγορίας ΕΠΣ Κιλκίς. Σημειώθηκαν δύο νίκες των γηπεδούχων και ισάριθμες των φιλοξενούμενων, όπως την 2η, 5η, 6η, 16η, 19η, 20η, 21η, 27η αγωνιστική.
Τετάρτη, 04 Μαϊος 2011 00:08

Πανηγύρισε την πρωτιά!

Συντάκτης:
n-agioneriΗ ΑΕ Πολυκάστρου «έσπασε» τα δοκάρια, ο έμπειρος Εθνικός Ν. Αγιονερίου επέδειξε τη γνωστή αποτελεσματικότητα του και το 2-4 διαμορφώθηκε στην συγκεκριμένη αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι μέτρησαν την 6η ήττα εντός και την 17η συνολικά. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν την 8η νίκη εκτός και την 20η συνολικά.
Τετάρτη, 04 Μαϊος 2011 00:07

Αυλαία με νίκη για τον Ατρόμητο

Συντάκτης:
mpalaΑνώτερος ο Ατρόμητος Παλιού Αγιονερίου, επικράτησε με 4-1 επί του Πάικου Γουμένισσας, πετυχαίνοντας την 9η νίκη εντός και την 13η συνολικά. Στο τελευταίο 25λέπτο σημειώθηκαν όλα τα γκολ. Μάλιστα στο 7λεπτό 80’ – 87’ τα τέσσερα εξ’ αυτών. Για Τρίτη σερί εβδομάδα βρήκαν δίχτυα ο Δεμουρτζίδης και ο Μυρντίνας. Ο δεύτερος πέτυχε και τα 9 φετινά γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή.
Τετάρτη, 04 Μαϊος 2011 00:05

Ημίωρη «έκρηξη» της Κρηστώνης

Συντάκτης:
kristoniΜε αήττητο απολογισμό στα 15 τελευταία ματς (11 νίκες, 4 ισοπαλίες, τέρματα 27-6) έκλεισε την κανονική περίοδο ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης, επικρατώντας εύκολα με 4-2 επί του Μέγα Αλέξανδρου Βαφειοχωρίου. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν την 9η νίκη εντός και την 18η συνολικά. Οι φιλοξενούμενοι υπέστησαν την 10η ήττα εκτός και την 14η συνολικά. Ο Μανώλης Πότκας σκόραρε για Τρίτη σερί εβδομάδα. Πρώτο εύστοχο πέναλτι στη σεζόν για το Βαφειοχώρι.
Τετάρτη, 04 Μαϊος 2011 00:03

Στη μάχη των μπαράζ ανόδου

Συντάκτης:
mpalaΤην ύστατη προσπάθεια για να αναδειχθεί πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος έκανε ο Παναγιώτης Κωνσταντινίδης. Πέτυχε 4 γκολ σε διάστημα 62 λεπτών, χωρίς να υλοποιήσει τον στόχο του. «Καρέ» επιτυχιών είχε ο Αλέξης Αλεξανδρίδης της Κρηστώνης, την 11η αγωνιστική, στο 7-1 επί της Πλαγιάς, σημειώνοντας όλα τα γκολ του σε διάστημα 49 λεπτών.
Τετάρτη, 27 Απριλίου 2011 16:52

Καταξίωση σε όλα τα επίπεδα

Συντάκτης:
tournoua-politakisΤο διήμερο Kυριακή 17 και Δευτέρα 18 Απριλίου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη και επιτυχημένη γιορτή του ποδοσφαίρου των τμημάτων υποδομής του Μακεδονικού. Συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό και αγωνιστικότητα συνολικά πέντε ομάδες ανά ηλικιακή κατηγορία, πέντε παιδικά και πέντε τμήματα τζούνιορ.