Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 5:33:23 μμ
Σάββατο, 27 Σεπτεμβρίου 2008 09:11

Συνέχεια στις νίκες

Ήθελε να δώσει συνέχεια στις νίκες και τα κατάφερε. Ο ΓΑΣ Κιλκίς υποδέχθηκε την περασμένη Τετάρτη στο κλειστό γυμναστήριο Κιλκίς την ομάδα του Κορωπίου την οποία και νίκησε με 24-21.
Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και κράτησαν από την αρχή σταθερή την πρωτοπορία στο σκορ. Μπήκε δυνατά με δυνατές επιθέσεις και σφιχτή άμυνα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 14-10.
Στην αρχή της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και πίεσαν την ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη, η οποία όμως άντεξε και πήρε και πάλι τα ηνία του αγώνα στα «χέρια» της για να φτάσει στη νίκη με 24-21.

Τα δεκάλεπτα: 3-3, 9-7, 14-10 (ημίχρονο), 16-15, 22-19, 24-21.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Τζουβάρας 3, Κυπραίος 1, Ρούταρ 3, Πομπίλιο 3, Κώστας 1, Χοντζούδης, Δημάκης 2, Δεληγιάννης, Σκάρλος, Μπούρσατς 4, Ασίκης, Γρηγοριάδης, Μπεζμπράντισα 6, Τριανταφύλλου.
ΚΟΡΩΠΙ (Βαρελτζής): Νικολάεβιτς, Μπάρμπας, Λέντεν, Τόλιας 1, Σουλιώτης, Φίγκης, Μάρκου 2, Κατούντας 1, Αναγνώστου, Δημόπουλος, Ράπτης, Λούκιτς 10, Ασλανίδης 3, Γιάντσα 4.