Τοπικά Πρωταθλήματα

Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016 18:00

Πέρασε και από το Παλιό Αγιονέρι ο Κιλκισιακός

Συντάκτης:
Την ενδέκατη νίκη του σε δώδεκα αγώνες σημείωσε ο Κιλκισιακός, που πέρασε με 1-0 από την έδρα του Παλαιού Αγιονερίου, σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές φάσεις. Το συγκρότημα του Μάκη Δανδίκα έφτασε έτσι στους 34 βαθμούς στο πρωτάθλημα, αυξάνοντας στους επτά βαθμούς το προβάδισμά του. Επίσης κράτησε για ένατη φορά στη σειρά απαραβίαστη την εστία του.
Τετάρτη, 07 Δεκεμβρίου 2016 21:18

Φώτης Ζάικος : Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

Συντάκτης:

ΑΕ Πεδινού-Ηρακλής Αργυρούπολης 1-0
Μπορούσε και περισσότερα
Ανούσιο το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να σημειώσουν γκολ, αλλά να μένουν στην προσπάθεια.

Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 20:41

Η αγωνιστική δράση των ομάδων του ΑΕΤΟΥ

Συντάκτης:

Για την 4η αγωνιστική του Β’ ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ ο ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του ΑΣ Κολινδρού. Ο Αετός ξεκίνησε πολύ καλά το 1ο δεκάλεπτο δημιουργώντας μια διαφορά πέντε πόντων, η οποία διατηρήθηκε και στο 2ο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια η ομάδα του Κολινδρού πίεσε και πέρασε μπροστά με 37-36. Σε αυτό το σημείο βελτιώθηκε η αμυντική λειτουργία και στο 4ο δεκάλεπτο με εξαιρετική απόδοση επικράτησε εύκολα με δέκα πόντους διαφορά.

Μεγάλη νίκη, έστω αγχωτική στο τέλος, πέτυχε η ομάδα χάντμπολ του ΓΑΣ Κιλκίς στο σαββατιάτικο αγώνα του απέναντι στους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης  στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» της Αλεξανδρούπολης.

Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 20:29

Κιλκισιακός: Κοριτσάρες πέντε αστέρων!

Συντάκτης:

Ιστορικό παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο καθώς η Γυναικεία Ομάδα του Κιλκισιακού έδωσε τον πρώτο της επίσημο αγώνα με τις Ασπρόμαυρες Αμαζόνες Πέλλας, επικρατώντας εύκολα με 5-1!
Τα κορίτσια του Νίκου Κωτάκη ήταν ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αν και οι φιλοξενούμενες θα μπορούσαν να σκοράρουν στο 5' όταν και είχαν οριζόντιο δοκάρι έπειτα από στατική φάση. Στη συνέχεια ο Κιλκισιακός έκλεισε στα καρέ τους τις αντίπαλες και ήταν θέμα χρόνου το γκολ.

Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 20:26

Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

Συντάκτης:

Γράφει ο Φώτης Ζάικος

Εθνικός Αξιούπολης – Κιλκσιακός 0-6
Καλή προπόνηση
Δεν αντέχει σε κριτική ο αγώνας καθώς έπαιζαν ο πρωτοπόρος και πανίσχυρος Κιλκισιακός με τον ουραγό Εθνικό. Δυο γκολ πέτυχε ο Αμαρίλντο κι από ένα οι Πολύζος, Ραφαηλίδης, Μπελίτσας και Κουραλίδης.

Αλέξανδρος Κιλκίς-Αναγέννηση Πλαγιάς 4-4
Ματσάρα που τα είχε όλα
Αγγλικό σκορ, πέναλτι, κόκκινες κάρτες και αρκετά καλό θέαμα χαρακτήρισαν το παιχνίδι όπου η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Στο  πρώτο ο Αλέξανδρος ήταν κυρίαρχος κι έφτασε να προηγηθεί με 4-1, όμως στην επανάληψη εξαφανίστηκε από το γήπεδο και η έμπειρη ομάδα της Πλαγιάς πήρε τα πάνω της και κατάφερε να φέρει στα ίσα το παιχνίδι.

Παρασκευή, 25 Νοεμβρίου 2016 21:03

Α.Ο. Κιλκισιακός: Ετοιμες για τη πρεμιέρα!

Συντάκτης:

Η μεγάλη πρεμιέρα έφτασε! Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου στις 3 το μεσημέρι η Γυναικεία Ομάδα του Κιλκισιακού δίνει το πρώτο επίσημο παιχνίδι της ιστορίας της, αντιμετωπίζοντας για τη πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής τις Ασπρόμαυρες Αμαζόνες Πέλλας.
Προσκαλούμε όλο τον φίλαθλο κόσμο του Κιλκίς και των γύρω περιοχών στο γήπεδο, για να συμπαρασταθείτε στην ομάδα μας, η οποία έχει υψηλές βλέψεις για φέτος!
Ραντεβού στο γήπεδο!

Πικρή γεύση αφήνει το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΙΛΚΙΣ, με την ΑΕ Πολυκάστρου και αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι. Η ομάδα του Αλέξανδρου παίζοντας παιχνίδι γρήγορων επιθέσεων προσπάθησε να αιφνιδιάσει.

Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2016 20:59

Συντάκτης:

Κιλκισιακός – Αργυρούπολη 2-0
Θέμα ανωτερότητας

Χωρίς να αποδώσει σπουδαίο ποδόσφαιρο ο Κιλκισιακός κατέβαλε τον μαχητικό Ηρακλή Αργυρούπολης. Φλύαρος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Κιλκισιακός αναλώθηκε σε πολλά άστοχα σουτ και ημιτελείς προσπάθειες.

Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2016 20:56

Νίκες για α’ και β’ ομάδα του Κιλκσιακού

Συντάκτης:

Επιστροφή στις νίκες για τον Κιλκισιακό μας, καθώς επικράτησε με 2-0 το απόγευμα του Σαββάτου του Ηρακλή Αργυρούπολης. Ετσι μετά το πέρας εννιά αγωνιστικών, το συγκρότημα του Μάκη Δανδίκα μετρά οχτώ νίκες και μια ισοπαλία.