Τοπικά Πρωταθλήματα

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:16

Ν.Γυν/στρο-Πολύκαστρο 3-2

Συντάκτης:

polykastro-2012Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Νέο Γυναικόκαστρο, με πρωταγωνιστή τον... άνεμο, που σε κάθε ημίχρονο έπαιξε το δικό του ρόλο στην εξέλιξή του.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:14

Κορομηλιά-Αγ.Πέτρος 0-5

Συντάκτης:

koromhlia-2012aΕύκολο απόγευμα είχε η Θύελλα Αγίου Πέτρου, περνώντας με το ευρύ 5-0 από την Κορομηλιά, κόντρα στην τοπική Σπίθα.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:11

Γουμένισσα-Καμπάνης 4-0

Συντάκτης:

goymenissa-paiko-logoΤον καλό της εαυτό θυμήθηκε το Πάικο Γουμένισσας, φτάνοντας σε εύκολη επικράτηση με 4-0 κόντρα στη Δόξα Καμπάνη.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:08

Νέα Σάντα-Επτάλοφος 2-1

Συντάκτης:

n-santa-2012Επεισοδιακό φινάλε είχαμε στη Νέα Σάντα, όπου ο τοπικός Ποντιακός κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να επικρατήσει με 2-1 του ΠΑΟΝΕ Επταλόφου

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:53

Γουμένισσα-Νέο Γυν/στρο 0-0 : "Κόλλησαν" στη λάσπη!"

Συντάκτης:

mpalaΔύσκολο έργο είχαν οι ποδοσφαιριστές, στο παιχνίδι ανάμεσα στο Πάικο Γουμένισσας και το Μέγα Αλέξανδρο Νέου Γυναικοκάστρου, με τον αγωνιστικό χώρο να είναι βαρύς.
Πάλεψαν στη λάσπη, ωστόσο τα περιθώρια για ποδόσφαιρο δεν ήταν μεγάλα.

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:50

Επτάλοφος-Αγ.Πέτρος 1-0 : "Αν έχεις...Γώγο, διάβαινε!"

Συντάκτης:

podosfairoΜε δράστη τον... μόνιμο εκτελεστή του, Γιώργο Διονυσιάδη, ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 κόντρα σε έναν εξίσου σπουδαίο αντίπαλο, τη Θύελλα Αγίου Πέτρου.

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:47

Μάλγαρα-Ν.Αγιονέρι 0-1: " Ίδρωσε, αλλά τα κατάφερε!"

Συντάκτης:

Χρειάστηκε να διανύσουμε όλο το ματς, για να υπάρξει γκολ στα Μάλγαρα. Ο  Εθνικός Νέου Αγιονερίου, ακόμη κι αν χρειάστηκε να περιμένει ως το 90', τελικά πανηγύρισε σπουδαίο "διπλό" επί του έτερου Εθνικού. Οι παίκτες του Θωμά Βυρτζαμάνη, παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και θα μπορούσαν από πιο νωρίς να "κλειδώσουν"  την υπόθεση νίκη.

Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:46

Βαφειοχώρι-Κορομηλιά 6-1 : " Στο δεύτερο... αγρίεψαν!"

Συντάκτης:

Με το ευρύ 6-1 επικράτησε της Σπίθας Κορομηλιάς, ο Μέγας Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, στην επανάληψη... έπαιζε μόνος του.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν... όλα τα λεφτά στο γήπεδο του Καμπάνη, όπου η ΑΕ Πολυκάστρου πέτυχε τέσσερα γκολ, φεύγοντας με το 4-0 από την έδρα της Δόξας.

Μπορεί το παιχνίδι στη Νέα Σάντα, ανάμεσα στον Ποντιακό και τον Ατρόμητο Παλιού Αγιονερίου, να ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, ωστόσο τελικά δεν απέδωσε σπουδαίο θέαμα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.