Τοπικά Πρωταθλήματα

Τετάρτη, 14 Νοεμβρίου 2012 23:15

ΑΕ Πολυκάστρου-Επτάλοφος 4-0

Συντάκτης:

Ένα ακόμη εύκολο απόγευμα είχε η ΑΕ Πολυκάστρου, φτάνοντας άνετα στο 4-0 κόντρα στον ΠΑΟΝΕ Επταλόφου.Το σκορ για τους "ασπρόμαυρους" άνοιξε ο Νίκολα Καρακόλεφ στο 21', έπειτα από ωραία ενέργεια και σέντρα του Αρκούδα από δεξιά. Στο 28', ο δημιουργός του πρώτου γκολ έγινε εκτελεστής. Συγκεκριμένα, ο Αρκούδας, τροφοδοτήθηκε από τον Κουτσιώλη και με διπλή προσπάθεια και διαδοχικά πλασέ, νίκησε τον Παπαδαμιανό.

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:26

Α1' Κατηγορία - Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Συντάκτης:

mpala Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστίκης, Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες για την Α1' κατηγορία.

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:23

Α' Κατηγορία - Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Συντάκτης:

mpalaΑποτελέσματα 8ης Αγωνιστίκης, Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες για την Α' κατηγορία.

mpalaΑποτελέσματα 7ης Αγωνιστίκης, Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες και για τους 3 ομίλους της Β' κατηγορίας.

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:15

Αγ. Πέτρος - Πολύκαστρο 1 - 4

Συντάκτης:

ag-petros-polykastroΟλοταχώς για εδραίωση στην πρώτη θέση βαδίζει η ΑΕ Πολυκάστρου, που πέρασε άνετα και από μία δύσκολη έδρα, όπως είναι αυτή του Αγίου Πέτρου, με το ευρύ 4-1.
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Άρης Τοσουνίδης, με δύο γκολ και συμμετοχή στα άλλα δύο. Ο εν λόγω επιθετικός, είχε την πρώτη καλή φάση στο ματς, στο 3' σε τετ-α-τετ, χωρίς αποτέλεσμα. Στο 5' όμως, άνοιξε το σκορ με πλασέ, έπειτα από σέντρα του Γκέληνου από αριστερά. Τρία λεπτά αργότερα, ο σκόρερ βρέθηκε σε πλεονεκτκή θέση, με τον Βελλίνη όμως να τον προλαβαίνει. Στο 19' νέα φάση για την ΑΕΠ, με τον Νίκολα Καρακόλεφ να χάνει το τετ-α-τετ.

Βαφειοχώρι - Νέα Σάντα 2 - 1

Συντάκτης:

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων ο Μέγας Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου, με αποτέλεσμα να επικρατήσει αυτή τη φορά του Ποντιακού Νέας Σάντας, με 2-1.
Το σκορ άνοιξε ο αειθαλής Νίκος Παυλίδης στο 14', ενώ το 2-0 έγραψε ο Αναστασιάδης, έπειτα από συνδυασμό με τον Αλεξανδρίδη. Στο 58' ο Γρηγοράκης έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα. Η μεγάλη φάση ήταν λίγο αργότερα, όμως. Συγκεκριμένα, στο 62', ο Αλεξανδρίδης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Ποντιακού.

Κορομηλιά - Επτάλοφος 1 - 2

Συντάκτης:

Σπουδαίο παιχνίδι είχαμε στην Κορομηλιά, με τη Σπίθα να γνωρίζει την ήττα από τον αξιόμαχο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου, με 2-1.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5', με δράστη τον Νικολαΐδη, που πήρε τη μπάλα στην επαναφορά, από απόκρουση του τερματοφύλακα Παπαδαμιανού. Στο 20' και 22' ο ΠΑΟΝΕ είχε καλές στιγμές σε εκτελέσεις φάουλ του Χρήστου Παρπουτσή, αλλά και στο 31' μια καλή κεφαλιά του Καρασαββίδη. Οι ευκαιρίες καρποφόρησαν για τους φιλοξενούμενους στο 40', με τον Διονυσιάδη να ισοφαρίζει σε 1-1. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης, ανέτρεψε το σκορ σε 1-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:14

Γουμένισσα - Π. Αγιονέρι 2- 1

Συντάκτης:

Λίγο από όλα είχαμε στο ντέρμπι μεταξύ Πάικου Γουμένισσας και Ατρομήτου Παλιού Αγιονερίου. Γκολ, θέαμα, αλλά και... νεύρα και αποβολές. Νικήτρια, τελικά, η Γουμένισσα με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να προηγηθούν μόλις στο 5', με σουτ του Χάρη Τσαμτζίδη από το ύψος του πέναλτι. Δε χρειάστηκε παρά τρία λεπτά η Γουμένισσα για να απαντήσει. Το 1-1 έκανε με γυριστή κεφαλιά ο Γιώργος Πεχλιβάνης, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Καραελευθερίου. Στο 10' λίγο έλειψε να κάνει και το 2-1 το Πάικο, αλλά η κεφαλιά του Βογιατζή έφυγε λίγο έξω, όπως και το τακουνάκι του Δεμουρτζίδη στο 17' για τον Ατρόμητο.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα καλή ευκαιρία για γκολ στο 26', αλλά το ισχυρό συρτό σουτ του Λάμπρου, έφυγε λίγο εκτός στόχου. Στο 40' είχαμε πολλά νεύρα, σύρραξη μεταξύ παικτών και δύο αποβολές. Ο Αρδάλης για το Πάικο και ο Αδάμ Αβραμίδης για τον Ατρόμητο, πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Νέο Γυναικόκαστρο - Καμπάνης 1 - 1

Συντάκτης:

Έχασε βαθμούς ο Μέγας Αλέξανδρος Νέου Γυναικοκάστρου στο παιχνίδι με τη Δόξα Καμπάνη, καθώς αν και καλύτερος, έμεινε στην ισοπαλία με σκορ 1-1.
Το σκορ άνοιξε ο Τηλέμαχος Παπαδόπουλος στο 20' με αριστερό σουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν νέα ευκαιρία για γκολ, αλλά από την κεφαλιά του Τσιφτσή, η μπάλα έφυγε άουτ. Στο 26' η άμυνα του Νέου Γυναικοκάστρου υπέπεσε σε λάθος, με τον Κατικαρίδη να το εκμεταλλεύεται και ανενόχλητος να ισοφαρίζει σε 1-1.

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012 17:01

Ο Άρης παραχώρησε την ισοπαλία

Συντάκτης:

Τον σταμάτησαν στο παρά πέντε. Ισόπαλος αναδείχτηκε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Δόξα Βαπτιστή. Το τελικό 1-1 σκορ διαμορφώθηκε από δυο τέρματα του φιλοξενούμενου Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα. Αρχικά από ένα ακόμη τέρμα στο πρωτάθλημα του Φαρμάκη Αστέριου στο 60ο λεπτό και εν συνεχεία από αυτογκόλ του Παπαδόπουλου Κωνσταντίνου στο 85ο μετά από καταφανέστατο επιθετικό φάουλ που δεν υπέδειξε ο διαιτητής της αναμέτρησης Παπαμιχαηλίδης.