Τετάρτη, 15 Μαΐου 2024, 2:14:58 μμ
Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2011 22:06

Ακόμη μια διάκριση για τον Γ. Παπαδόπουλο

papadopoulos-spetses
Ακόμη μια διάκριση πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο δρομέας μεγάλων αποστάσεων του ΓΑΣ Κιλκίς Γιάννης Παπαδόπουλος, ο οποίος σε αγώνα ανωμάλου δρόμου απόστασης 26 χιλιομέτρων στις Σπέτσες, κατέκτησε με σχετική άνεση την πρώτη θέση με επίδοση 1 ώρα 31'12'' δείχνοντας ότι είναι σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση.
Ο αγώνας, που ουσιαστικά ήταν ο γύρος των Σπετσών,  έγινε την Κυριακή 16 Οκτωβρίου κάτω από αντίξοες κλιματολογικά συνθήκες (αρκετό κρύο, ισχυρή βροχόπτωση και ισχυρός άνεμος), γεγονός που δυσκόλεψε αρκετά τις προσπάθειες των περίπου εξακοσίων αθλητών και αθλητριών που πήραν μέρος.
Ο Παπαδόπουλος έτρεξε σ' αυτό τον αγώνα στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για τον μεγάλο διεθνή μαραθώνιο της Αθήνας που θα διεξαχθεί τον επόμενο μήνα.