Τοπικά Πρωταθλήματα

Παρασκευή, 05 Απριλίου 2019 15:30

2 στα 2 του Αλέξανδρου στο Παιδικό της ΕΠΣ Μακεδονίας

Συντάκτης:

Με νίκες συνέχισαν τα τμήματα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς που συμμετέχουν στο Παιδικό Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Είμαι κόρη του Ιωσήφ και της Ευαγγελίας Αρχοντάκη, σύζυγος του Σάκη Παπασταϊκούδη, και έχω δύο παιδιά τον Χρίστο και  την Ευαγγελία. Σπούδασα διοίκηση επιχειρήσεων, αμπελουργία, οινοτεχνία και οινογευστική. Κατοικώ στην Αξιούπολη και δραστηριοποιούμαι στους κλάδους της Αμπελουργίας - Οινοποιίας και της Εστίασης.

Η διαφαινόμενη, από τον 1ο κιόλας γύρο, άνετη παραμονή στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία επισφραγίστηκε και μαθηματικά στην 5η στροφή πριν το τέλος του Πρωταθλήματος.
Στην 22η αγωνιστική, λοιπόν, η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας υποδέχτηκε την Ασπίδα Ξάνθης και … έπραξε το καθήκον της. Επικράτησε με σκορ 3-0, με 2 γκολ του Ηλία Προβατίδη και 1 του Βιενιαμίν Αγαθαγγελίδη από το α΄ ημίχρονο.

Συντάκτης:

Η A´ ομάδα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς Επικράτησε με σκορ 2-1 του ΠΑΟΝ Επταλόφου στον Τελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς.
Ένα στάδιο γεμάτο και ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις αλλά κράτησε το ενδιαφέρον όλων έως το τέλος. Ένας τελικός που το αποτέλεσμα έφερε το πρώτο κύπελλο στην Κιλκισιώτικη Ακαδημία Ποδοσφαίρου. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο σε ότι αφορά την κατοχή μπάλας και δημιουργία φάσεων.

Ποντοηράκλεια 5-1
Τρένο χωρίς σταματημό ο ΠΑΟΝΕ νίκησε εύκολα τον Κεραυνό και διατηρεί τη διαφορά έξι βαθμών από τον Κιλκισιακό. Ο Παρπουρτσής στο 20' και 27' έβαλε τα πρώτα δυο γκολ, ο Γκέρτσος στο 30' το 3-0, μείωσε ο Φυλακτός στο 75' και ο Γκέρτσος στο 79' με τον Ευθυμιάδη στο 90' σημείωσαν τα άλλα δυο τέρματα της ευρείας και εύκολης νίκης του πρωτοπόρου.

Τρίτη, 12 Φεβρουαρίου 2019 21:05